İngiltere Öğrenci Vizesi Evrak Listesi Nereden Alınabilir?

Okunma sayısı: 807
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Öğrenci Vizesi Evrak Listesi Nereden Alınabilir?

İngiltere'de öğrenci vizesi başvurusu yaparken, gerekli evrakları toplamak için İngiltere Öğrenci Vizesi web sitesini ziyaret etmeniz önerilir. Web sitesinde, öğrenci vizesi başvurusu için gerekli olan tüm evraklar ve gereksinimler ayrıntılı olarak açıklanmaktadır. Web sitesinde, öğrenci vizesi başvurusu için gerekli olan evraklar arasında pasaport, biyometrik veri, kabul mektubu, mali destek belgesi, İngilizce yeterlilik belgesi, seyahat planı ve konaklama düzenlemeleri gibi belgeler bulunabilir. Her başvuru farklı olabilir, bu nedenle öğrenci vizesi başvurusu yaparken belge gereksinimleri değişebilir. İngiltere'deki okullar veya üniversiteler, öğrenci vizesi başvurusu yaparken gereken belgeler konusunda yardımcı olabilirler.

İngiltere öğrenci vizesi başvurusu yapacak olan kişilerden başvuru dosyasına koymaları gereken bazı evraklar istenmektedir. Kişiye özel olarak oluşturulan bu İngiltere öğrenci vizesi evrak listesi başvurusunu firmamız ile yapacak olan kişilere İngiltere vize ücretini yatırmalarının ardından danışmanlarımız tarafından gönderilmektedir.

İngiltere vize ücreti yatırılmadan evrak listesi gönderilememektedir. İngiltere vize ücretini yatırıp danışmanlarımız tarafından İngiltere öğrenci vizesi evrak listesi gönderilen kişilerin mümkün olduğunca en kısa sürede evraklarını tamamlayıp danışmanlarımıza teslim etmeleri ile birlikte kendileri için bir başvuru dosyası hazırlanacaktır. Tercümesi gerekli olan evrakların tercümeleri yapılarak İngiltere vizesi başvuru formu doldurulup bu belgeler de başvuru dosyasına eklenecektir.

İngiltere öğrenci vizesi evrak listesi içeriğine ek olarak kişi eğer sponsor desteği ile İngiltere öğrenci vizesi başvurusu yapıyorsa sponsorluk yapacak olan kişiden başvuru sahibine neden sponsorluk yapacağını açıklayacağı bir sponsorluk mektubunun da başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir. Sponsorluk mektubu yazımı konusunda sıkıntı yaşanması durumunda firmamızın danışmanları tarafından destek sağlanmaktadır. Bu belgelerin dışında ek bir belgeye ihtiyaç duyulması halinde de danışmanlarımız tarafından bilgi verilerek başvuru dosyası mümkün olduğunca en doğru şekilde hazırlanmaktadır. Tüm bu belge işlemleri tamamlandıktan sonra danışmanlarımız başvuru sahibi adına İngiltere Vizesi Başvuru Merkezinden randevu almaktadır.

İngiltere öğrenci vizesi başvurusu yapan kişinin randevu günü ve saatinde parmak izlerinin alınması, biyometrik bilgilerinin verilmesi ve başvuru dosyasının elden teslim edilmesi için İngiltere Vizesi Başvuru Merkezinde olması gerekmektedir. Başvuru merkezine teslim edilen İngiltere öğrenci vizesi başvuru dosyası incelenmek üzere İngiltere Konsolosluğuna gönderilerek 15 iş günü içerisinde başvuru sonucunuz açıklanacaktır.

İngiltere öğrenci vizesi başvurusu esnasında öncelikli servislerden yararlanarak başvurunuzu hızlandırabilirsiniz. İngiltere öğrenci vizesi başvurusunda yararlanabileceğiniz öncelikli servisler için firmamızın Türkiye’den yapılan başvurular için öncelikli servisler ve İngiltere’den yapılan başvurular için öncelikli servisler web sayfalarını ziyaret edebilir ve daha detaylı bilgiyi ise uzmanlardan öğrenebilirsiniz. İngiltere Vizesi aracılığı ile İngiltere vize ve göçmenlik hukuku alanında uzman olan danışmanlarımızla telefonlarımızla iletişime geçebilirsiniz veya Londra, İstanbul, Ankara illerindeki ofislerimizden size en yakın olan ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.