İngiltere Öğrenci Vizesi Giriş-Çıkış Yapılırken Sınır Görevlilerince Kontrol Edilir Mi?

Güncellenme Tarihi: 2019-04-15 14:52:05

İngiltere öğrenci vizesi, İngiltere’de lisans, yüksek lisans, doktora, Erasmus eğitim programları ile yaz okulu, mesleki eğitim kursları, hobi kursları, spor kursları, dil kurslarında eğitim almak amaçlı verilen İngiltere vizesi türleridir. Pasaportunuza işlenecek olan bu İngiltere öğrenci vizesi giriş-çıkış yapılırken sınır görevlilerince kontrol edilmektedir.

İngiltere’de lisans, yüksek lisans, doktora, Erasmus gibi eğitim programlarına veya yaz okulu, mesleki eğitim kursu, hobi/spor kursu, dil kursuna katılmayı planlayan kişilerin İngiltere öğrenci vizesi başvurusu yapması gerekmektedir. İngiltere öğrenci vizesi giriş-çıkış yapılırken sınır görevlilerince kontrol edilebilmesi için pasaportunuza işlenmektedir.

İngiltere öğrenci vizesi başvurusu yapacak olan kişilerin öncelikle en az 1 yıl geçerliliği olan bir pasaporta ihtiyacı vardır. Pasaportu olmayan kişiler ise pasaportunun türüne göre İl veya İlçe Nüfus Müdürlüğüne başvurarak pasaport çıkartabilirler.

İngiltere öğrenci vizesi başvurusu yaparken İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi ve Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi alt türlerinden hangisine başvuru yapacağınız alacağınız eğitim ve eğitimin süresine göre belirlenmektedir. Hangi İngiltere öğrenci vizesi türüne başvuru yapacağınızı belirlemek için firmamızın danışmanlarıyla iletişime geçerek destek alabilirsiniz.

Pasaportunuza işlenecek olan vize, İngiltere öğrenci vizesi giriş-çıkış yapılırken havaalanında sınır görevlileri tarafından kontrol edilecektir.  

İngiltere Vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz Başvuruları konularında 2006’dan bu yana hizmet vermekte olan firmamızın İngiltere vize ve göçmenlik hukuku alanında uzmanlaşmış olan danışmanlarına İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Danışmanlarımıza telefon ederek veya İngiltere’de Londra, Türkiye’de İstanbul, Ankara, İzmir ve Gaziantep illerinde bulunan ofislerimizden size en yakın olan şubemizi ziyaret ederek de ulaşabilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Vizesi Giriş-Çıkış Yapılırken Sınır Görevlilerince Kontrol Edilir Mi?" sayfası 558 defa okundu