İngiltere Öğrenci Vizesi İçin Gerekenler Nelerdir?

Okunma sayısı: 1086
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Öğrenci Vizesi İçin Gerekenler Nelerdir?

İngiltere öğrenci vizesi başvurusu için gerekenler aşağıdaki gibidir:

  • Kabul Edilmiş Bir Eğitim Kurumu: İngiltere'de bir eğitim kurumuna başvurunuzun kabul edilmiş olması gereklidir.

  • Vize Başvuru Formu: İngiltere öğrenci vizesi başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir.

  • Pasaport: Geçerli bir pasaporta sahip olmanız ve pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gereklidir.

  • Fotoğraf: Son altı ay içinde çekilmiş bir biyometrik fotoğraf gerekmektedir.

  • Başvuru Ücreti: Vize başvurusu ücreti ödenmelidir.

  • Finansal Belgeler: Öğrenci vizesi başvurusu yaparken, İngiltere'de eğitim almak için yeterli finansal kaynağınızın olduğunu kanıtlamanız gerekmektedir. Bu finansal kaynaklar arasında ebeveyn desteği, burslar veya kişisel tasarruflarınız yer alabilir. Finansal belgeleriniz arasında banka hesap dökümleri, gelir belgeleri, burs mektupları vb. belgeler olabilir.

  • Sağlık Sigortası: İngiltere'ye gitmeden önce, sağlık sigortası satın almanız gerekmektedir.

  • İngilizce Dil Yeterlilik Belgesi: İngilizce öğrenimi için başvuru yapacaksanız, İngilizce dil yeterlilik sınavından geçmiş olmanız gerekmektedir.

Yukarıdaki belgeler başvuru sırasında sunulmalıdır. Ayrıca, İngiltere'ye girişte ve İngiltere'de kalmak süresince diğer belgelerin de gerekebileceğini unutmayın. Size en uygun İngiltere öğrenci vizesi türlerinin belirlenmesi, gerekli belgeler temin edildikten sonra tercümelerinin yapılması, başvuru dosyanızın oluşturulması ve İngiltere Vizesi Başvuru Merkezinden randevunuzun alınması ve olası ret durumlarında başvurunuzun yeniden değerlendirilmesi adına gerekli itiraz başvurularının yapılması süreçlerini firmamızın danışmanlarıyla birlikte titizlikle gerçekleştirebilirsiniz.

İngiltere öğrenci vizesi için gerekenler arasında maddi durumunuzun İngiltere’de eğitim alıp ülkenize geri dönebilecek ve oradaki tüm masraflarınızı karşılayacak yeterlilikte olması ve bunu banka hesaplarınız, üzerinize kayıtlı tapu bilgileriniz vb. belgelerle kanıtlamanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra yerleşik olduğunuz ülkede aile bağlarınızın olması, İngiltere’deki eğitim sürenizin bitiminde ülkenize dönecek olmanızda vizenizin olumlu sonuçlanmasına katkı sağlayabilmektedir.

İngiltere Vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz Başvuruları konusunda 2006’dan bu yana Londra, İstanbul, Ankara hizmet vermekteyiz. Firmamızın göçmenlik hukuku alanında uzman olan danışmanlarına İngiltere Vizesi aracılığı ile ulaşmanız mümkündür.