İngiltere Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Evraklar İngiltere Konsolosluğuna Mı Teslim Edilir?

Okunma sayısı: 765
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Evraklar İngiltere Konsolosluğuna Mı Teslim Edilir?

İngiltere öğrenci vizesi öğrencinin İngiltere’de almayı planladığı eğitime ve eğitimin süresine göre;

  • İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi,
  • İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi,
  • Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi
  • Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi olmak üzere 4 alt türe ayrılmaktadır.

Öğrenci bu vize türleri içerisinde alacağı eğitime göre en uygun olan vize türüne başvuru yapmalıdır. Sizin için en doğru olan vize türünü belirlemede 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlık hizmeti veren firmamızın danışmanlarından destek alabilirsiniz. İngiltere öğrenci vizesi başvuru işlemlerini firmamız ile yapacak olan kişilere İngiltere öğrenci vizesi ücretini ödedikten sonra İngiltere öğrenci vizesi için gerekli evraklar listesi gönderilecektir.

İngiltere öğrenci vizesi için gerekli evraklar mümkün olduğunca en kısa sürede tamamlanarak danışmanlarımıza teslim edilmesi durumunda danışmanlarımız tarafından sizin için bir başvuru dosyası oluşturulacaktır. Tercümesi gerekli olan evrakların tercümeleri yapılarak ve İngiltere öğrenci vizesi başvuru formu doldurularak başvuru dosyanıza eklenecektir. Bunun dışında başvuru dosyanıza eklenmesinde yarar olan diğer İngiltere öğrenci vizesi için gerekli evraklar da danışmanlarımız tarafından size bildirilerek temin etmeniz durumunda dosyanıza eklenecektir.

Dosya hazırlık işlemi tamamlandıktan sonra danışmanlarımız İngiltere Vizesi Başvuru Merkezinden sizin adınıza parmak izlerinizin verilmesi, biyometrik bilgilerinizin alınması ve başvuru dosyanızın teslim edilmesi için bir randevu alınacaktır. İngiltere vizesi başvuru dosyaları İngiltere Konsolosluğuna değil İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Bursa, Antalya ve Adana illerinde bulunan İngiltere Vizesi Başvuru Merkezlerine teslim edilmektedir ve İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu tarafından incelenmektedir.

İngiltere öğrenci vizesi başvurularınızı firmamızın İngiltere vize ve göçmenlik hukuku alanında uzmanlaşmış olan danışmanlarından destek alarak gerçekleştirebilirsiniz. Firmamızın danışmanlarına İngiltere Vizesi aracılığı ile telefonla ulaşabilir veya Londra, İstanbul, Ankara illerinde bulunan ofislerimizden size en yakın olan ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.