İngiltere Öğrenci Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilir?

Okunma sayısı: 904
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Öğrenci Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilir?

İngiltere öğrenci vizesi sahibiyseniz, İngiltere dışındaki diğer ülkeleri ziyaret edebilirsiniz. Ancak, İngiltere öğrenci vizesi yalnızca İngiltere'de eğitim almanıza izin verir ve İngiltere dışındaki diğer ülkelerde çalışmanıza veya çalışma izni almanıza izin vermez. Ayrıca, İngiltere öğrenci vizesi sahibiyseniz, Schengen bölgesi ülkelerine seyahat etmek için ayrıca bir Schengen vizesi almanız gerekebilir. Schengen bölgesi, 26 ülkeden oluşan bir alandır ve bu ülkeler arasında seyahat etmek için tek bir vize geçerlidir. Bununla birlikte, her ülkenin vize politikaları farklıdır ve seyahat etmek istediğiniz ülkenin vize gereksinimlerini öğrenmek önemlidir.

İngiltere öğrenci vizesi ile hangi ülkelere gidilir sorusu, İngiltere’de eğitim almayı düşünen kişiler tarafından sorulan sorulardandır. Birleşik Krallık ülkeleri olan İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda ülkelerine dil okulu, mesleki eğitim kursları, hobi kursları, spor kursları, yaz okulu, lisans, yüksek lisans, master, doktora ve Erasmus programlarına katılmak isteyen öğrencilerin İngiltere öğrenci vizesi başvurusu yapmaları gerekmektedir. Bu vizeler öğrencinin ne kadar süreyle ve ne eğitimi almak için Birleşik Krallık ülkelerine gitmek istediğine göre alt türlere ayrılmaktadır. Birleşik Krallık ülkelerinde eğitim görmek adına alınabilecek İngiltere öğrenci vizesi türleri şöyledir:

  • İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi,
  • İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi,
  • Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi,
  • Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi.

İngiltere öğrenci vizesine başvuracak kişi öncelikle ne kadar süreyle ve ne eğitimi alacağını belirleyip ona göre uygun olan vize türünü belirlemelidir. Dolayısıyla İngiltere öğrenci vizesi ile hangi ülkelere gidilir sorusu öğrenciler tarafından sıkça sorulan bir sorudur.

Hangi öğrenci vizesi türü ile hangi ülkeye, hangi şehire gideceği konusunda problem, endişe yaşayan kişiler bu konuda firmamızın uzman danışmanlarından destek alabilir. Firmamızın İngiltere göçmenlik hukuku alanında uzman olan danışmanlarına İngiltere Vizesi aracılığı ile ulaşabilir ya da Londra, İstanbul, Ankara illerinde bulunan ofislerimizden size en yakın ildeki ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.