İngiltere Öğrenci Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Güncellenme Tarihi: 2022-04-08 15:57:33

İngiltere öğrenci vizesi kaç günde çıkar sorusu tüm vize başvuru sahiplerinin merak ettiği bir sorudur.

İngiltere öğrenci vizesi kaç günde çıkar Bu sorunun cevabı vize başvuru sahibi kişinin öncelikli servislerden faydalanıp faydalanmadığına göre değişmektedir. İngiltere vizesi başvurunuz esnasında vize başvuru ücretine ek olarak satın alabileceğiniz hızlandırılmış servisler bulunmaktadır.

Bu servislerden yararlanmayan kişilerin vize başvuruları 15 iş günü içerisinde yani yaklaşık 3 haftada sonuçlanmaktadır.

Öncelikli servis

İngiltere öğrenci vizesi başvurunuz esnasında satın alacağınız öncelikli servis ile 15 iş günü içerisinde sonuçlanacak olan başvurunuz 5 iş günü içerisinde sonuçlanabilmektedir.

Süper öncelikli servis

İngiltere öğrenci vizesi kaç günde çıkar sorusunun cevabı, eğer süper öncelikli servisten yararlanıyorsanız 24 saat içinde olacaktır. Ancak Tier-4 öğrenci vizesi başvurusu yapan kişiler bu servisten yararlanamayacaktır.

Öğrenci ziyaretçi olarak gidecek kişiler ise süper öncelikli servisten yararlanarak 24 saat içerisinde sonuç alabilmektedir.

Nota

Hızlandırılmış bir şekilde İngiltere vizesi başvurusu yapacak olan kişiler İngiltere Konsolosluğunun öncelikli servislerinden faydalanabileceği gibi Dışişleri Bakanlığından nota alarak da başvurularının 5 iş günü içerisinde sonuçlanmasını sağlayabilirler.  

Bu hızlandırılmış servislerin dışında İngiltere Konsolosluğunun sunduğu Mesai Saatleri Dışında Başvuru, Randevu Almadan İngiltere Vizesi Başvuru, Pasaport Teslimatı, Randevusuz Giriş, Online Başvuru Desteği ve ikili Paket servisleri de bulunmaktadır.

Diğer servisler ve İngiltere vizesi başvuruları hakkında daha detaylı bilgi için firmamızın danışmanlarına İngiltere Vizesi aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Vizesi Kaç Günde Çıkar?" sayfası 708 defa okundu