İngiltere Öğrenci Vizesi Mülakat Şartı Var Mıdır?

Güncellenme Tarihi: 2019-04-17 10:48:44

İngiltere öğrenci vizesi mülakat şartı hiçbir ziyaretçi öğrenci vizesi türünde yoktur. Ancak gerek görülmesi durumunda başvuru sahibi mülakata çağrılabilir. Tier-4 uzun dönem öğrenci vizesi başvurusu yapacak öğrenciler için mülakat şartı vardır.

İngiltere öğrenci vizesi mülakat şartı İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi ve İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi türlerinden oluşan ziyaret kapsamlı öğrenci vizelerinin hiçbirinde yoktur. Ancak bu vize türlerinde başvuru yapanlar için gerek duyulması halinde mülakat yapılabilmektedir.

Tier-4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesi başvurusu yapan öğrenciler için İngiltere öğrenci vizesi mülakat şartı bulunmaktadır. Bu durumda başvuru yapan öğrencilere İngiltere Vizesi Başvuru Merkezine dosyalarını teslim ettiği sırada İngiltere Konsolosluğu veya İngiltere İçişleri Bakanlığı yetkilileri ile online mülakat yapılacaktır. Öğrenci ile online olarak canlı yapılan bu görüşmeler öğrencinin İngilizce bilgisini ölçmek adına İngilizce olarak yapılmaktadır. Öğrenciler bu mülakatta neden İngiltere’de eğitim almak istediğini, eğitiminin bitiminde ülkesine döneceğini, maddi durumunun İngiltere’de eğitim görmeye ve masraflarını karşılamaya yeterli olduğunu, konaklayacağı yer hakkında ve eğitim alacağı okul hakkındaki bilgileri mülakatı yapan kişiye anlatarak verdiği bilgilerle mülakatı yapan kişiyi bu vizeyi almak için ikna etmesi gerekmektedir.

Vize başvuru işlemlerinizi firmamız uzmanları ile yaparak mülakata çağrılmanız durumunda hangi sorularla karşılaşabileceğiniz konusunda önceden bilgilendirilip mülakata hazırlanma imkânı elde edebilirsiniz.  

İngiltere vizesi başvuru işlemleriniz, İngiltere vizesi retlerine itiraz işlemleriniz ve daha fazlası için firmamız danışmanlarından destek alabilirsiniz. Firmamız danışmanlarına İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığı ile Londra, İstanbul, İzmir, Ankara ve Gaziantep ofislerini ziyaret ederek ulaşabileceğiniz gibi telefon ederek de ulaşmanız mümkündür.

"İngiltere Öğrenci Vizesi Mülakat Şartı Var Mıdır?" sayfası 568 defa okundu