İngiltere Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır?

Güncellenme Tarihi: 2019-04-17 10:45:51

“İngiltere öğrenci vizesi nasıl alınır?”, “Vize başvurusunda izlenecek adımlar nelerdir?” ve benzeri sorularınıza cevap bulmak için firmamız danışmanlarından destek alabilirsiniz.

“İngiltere öğrenci vizesi nasıl alınır?” sorusunun cevabı olarak ilk şart başvuru sahibinin geçerli bir pasaporta sahip olmasıdır. Pasaportu olmayanlar çıkartacağı pasaport türüne göre İl veya İlçe Nüfus Müdürlüğüne başvuru yaparak pasaport çıkartabilmektedir. En az 1 yıllık geçerliliği olan bir pasaporta sahip olan kişiler vize başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler.

İngiltere vizesi almak isteyen kişiler başvuru işlemlerini kendileri yapabileceği gibi bu konuda uzman bir danışman yardımıyla da yapabilmektedir. İngiltere vizesi başvurularında en ufak hatalarda bile ret almanın sık yaşandığı göz önünde bulundurularak başvuru işlemlerinizi danışmanlık hizmeti alarak yapmanızda fayda vardır. Bu bağlamda 2006’dan bu yana İngiltere vizesi başvuru sahiplerine hizmet veren firmamızdan danışmanlık alarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İngiltere öğrenci vizesi başvuru şartlarını sağlayan kişilerin sırayla izleyeceği adımların başında gerekli belgelerin toplanması vardır. Başvuru işlemlerini firmamız ile gerçekleştirecek olan kişilere bu belgelerin listesi danışmanlarımızca verilecektir. Gerekli belgeler toplandıktan sonra firmamız aracılığı ile gerekli tercümeleriniz yapılacak ve başvuru formundaki sorular doldurulacaktır. Başvuru dosyası hazırlanan başvuru sahipleri adına firmamız İngiltere Vizesi Başvuru Merkezinden gerekli randevuları alarak randevu gününde parmak izi bilgilerinizi ve biyometrik bilgilerinizi vermenizi sağlayacaktır. Başvuru dosyanızı randevu gününüzde başvuru merkezine elden teslim etmenizin ardından dosyanız incelenmek üzere İngiltere Konsolosluğuna gönderilir. Normal şartlarda vize başvuru sonucunuz 15 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır. Ancak öncelikli servislerden yararlanarak da başvuru işlemlerinizi hızlandırabilirsiniz. Yurtiçinden ve yurtdışından vize başvurusu esnasında yararlanabileceğiniz öncelikli servisler için firmamızın Türkiye’den Yapılan Başvurular İçin Öncelikli Servisler ve İngiltere’den Yapılan Başvurular İçin Öncelikli Servisler sayfalarını ziyaret edebilir veya firmamız uzman danışmanlarından detaylı bilgi alabilirsiniz.

“İngiltere öğrenci vizesi nasıl alınır?” sorusunun cevabı ve daha fazlası için firmamızın İngiltere vizesi başvuruları konusunda uzman olan danışmanlarına İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır?" sayfası 619 defa okundu