İngiltere Öğrenci Vizesi Niyet Mektubu Örneği Nerede Bulabilirim?

Okunma sayısı: 2389
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Öğrenci Vizesi Niyet Mektubu Örneği Nerede Bulabilirim?

İngiltere öğrenci vizesi niyet mektubu örneği, İngiltere'deki eğitim kurumlarına başvuru yaparken size sağlanan belgeler arasında olabilir. Ayrıca, İngiltere Vize ve Göçmenlik web sitesinde veya diğer İngilizce kaynaklarda da niyet mektubu örnekleri bulabilirsiniz. Niyet mektubu, başvuru sahibinin eğitim amacını, İngiltere'de neden okumak istediğini, eğitim programına nasıl katkı sağlayacağını ve gelecekteki kariyer hedeflerini açıklayan bir mektuptur. Ayrıca, İngiltere'de kalacağı süre boyunca konaklama, yemek, sağlık sigortası ve diğer masraflarını nasıl karşılayacağını da belirtmelidir.

İngiltere öğrenci vizesi niyet mektubu yazarak öğrenci İngiltere’ye neden gideceği, bu eğitimi neden almak istediği gibi bilgilerle bu vizeye neden başvurduğunu açıklamaktadır. Niyet mektubu İngiltere vizesi başvuru dosyasında bulunma zorunluluğu olan bir belge değildir, ancak danışmanlarımız tarafından gerek duyulduğu takdirde başvuru amacının netlik kazanması için dosyaya eklenebilmektedir. İngiltere öğrenci vizesi niyet mektubu örneği arayan kişiler firmamızın danışmanlarıyla iletişime geçebilirler.     

İngiltere öğrenci vizesi, İngiltere’de dil eğitimi, yaz okulu, mesleki eğitim kursları, lisans, yüksek lisans, doktora gibi eğitimlere katılmak isteyen kişilerin başvurduğu bir İngiltere vizesi türüdür. İngiltere öğrenci vizesi türleri öğrencinin İngiltere’de almayı planladığı eğitimin amacına ve süresine göre belirlenmektedir. Bu İngiltere öğrenci vizesi türlerinden İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi ile Birleşik Krallık ülkelerinde 6 aydan kısa süreli tüm eğitimlere katılabilirsiniz. İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi ile de 6 aydan 11 aya kadar olan dil eğitimlerine katılabilirsiniz.

4-17 yaş aralığındaki öğrenciler ise Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi ile Birleşik Krallık ülkelerinde özel bir eğitim kurumunda 6 aydan uzun süreliğine eğitim alabilirler. 17 yaş ve üzeri olan öğrenciler ise Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi başvurusu yaparak 6 aydan uzun süreli eğitimlere katılmak için Birleşik Krallık ülkelerine gidebilirler.

İngiltere’de eğitim almak isteyen kişiler hangi İngiltere öğrenci vizesi türüne başvuru yapması gerektiği konusunda doğru bilgiye ulaşmak, başvuru dosyalarının özenle hazırlanması ve hazırlık aşamasında gerekirse İngiltere öğrenci vizesi niyet mektubu örneği yazılması için firmamızla İngiltere Vizesi aracılığıyla iletişime geçerek tüm İngiltere vizesi işlemlerini İngiltere vize ve göçmenlik hukuku alanında uzman olan danışmanlarımızla gerçekleştirebilirler.