İngiltere Öğrenci Vizesi Reddine İtiraz Seçenekleri Nelerdir?

Güncellenme Tarihi: 2019-04-17 10:35:04

İngiltere öğrenci vizesi reddine itiraz etmek isteyen öğrenciler için birkaç farklı itiraz yolu vardır. İngiltere öğrenci vizesi ret alanlar, itiraz başvurusu yapacak olanlar firmamızın danışmanlık hizmetinden faydalanarak itirazlar hakkında detaylı bilgi alabilir ve işlemlerini başlatabilir.

İngiltere öğrenci vizesi reddine itiraz etmek için ret alan kişilere İngiltere Konsolosluğu tarafından bir ret mektubu gönderilir ve içerisinde itiraz hakkı bulunup bulunmadığı bildirilir. İtiraz hakkı bulunan kişiler başvurusunun yeniden değerlendirilmesi için itiraz yollarına başvurur. İngiltere öğrenci vizesi reddine itiraz etmenin birkaç farklı yolu vardır ancak amaç ortaktır. Yani vizenin kabul ettirilmesi. İngiltere vizesi ret alanlara yeniden olumsuz bir sonuçla karşılaşmamak adına bir danışman desteği ile itirazlarını yapmalarını öneriyoruz. Bu konuda firmamızın 2006’dan bu yana her türlü İngiltere vizesi işlemleri ve İngiltere vizesi retlerine itiraz başvuruları konusunda uzmanlaşmış olan danışmanlarından destek alabilirsiniz.

İngiltere öğrenci vizesi reddine itiraz etmenin yollarından biri İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusudur. İngiltere öğrenci vizeniz eksik/hatalı belge, yanlış bilgi, bilgiyi doğru ifade edememe gibi sebeplerden kaynaklı olumsuz sonuçlanabilmektedir. Bu durumda itiraz hakkı bulunan kişiler bu yolla dosyalarındaki eksiklikleri, hataları giderip dosyasının yeniden incelenmesini talep edebilirler.

İdari İtiraz başvuruları ise vize memurundan kaynaklı hatadan/hatalardan dolayı vizenin olumsuz sonuçlanması durumunda yapılabilecek olan itiraz seçeneğidir. Bu yola başvurarak ise başvuru dosyanızın başka bir vize memuru tarafından incelenmesini talep edebilirsiniz.

İngiltere Konsolosluğu ve İngiltere İçişleri Bakanlığının bazı kararlarına karşı İtiraz Davası açılabilmektedir. Bu itiraz yolu ile İngiltere Göçmenlik Mahkemesinde dava açarak olumsuz sonuçlanan başvurunuzu eğer hâkimi ikna edecek yeterli bilgi ve belgeye sahipseniz olumluya çevirmeniz mümkündür.

Vize başvurusu reddedilen başvuru sahipleri İngiltere öğrenci vizesi reddine itiraz yapmak için firmamızın danışmanları ile yukarıda bahsedilen itiraz yollarından ret sebeplerine en uygun olanını kullanarak vizelerinin yeniden değerlendirilmesi için başvuruda bulunabilirler.

Firmamız İngiltere Vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz Başvuruları konusunda 2006’dan bu yana hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Firmamızın İngiltere vize ve göçmenlik hukuku alanında uzman olan danışmanlarına İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığı ile ulaşmanız mümkündür.   

"İngiltere Öğrenci Vizesi Reddine İtiraz Seçenekleri Nelerdir?" sayfası 556 defa okundu