İngiltere Öğrenci Vizesi Ret Alanlar İçin İtiraz Hakkı Var Mı?

Güncellenme Tarihi: 2019-04-17 11:53:53

İngiltere öğrenci vizesi ret alanlar için İngiltere Konsolosluğu tarafından aldıkları ret mektuplarında itiraz hakları olup olmadığı yazmaktadır. İngiltere öğrenci vizesi ret sahipleri yapabilecekleri başvurularının yeniden değerlendirilmesi kapsamındaki itiraz başvuruları hakkında detaylı bilgiye firmamızın İngiltere göçmenlik hukuku alanındaki uzman danışmanlarından ulaşabilirler.

İngiltere öğrenci vizesi ret alanlar için İngiltere Konsolosluğu tarafından gönderilen ret mektuplarında yazan sebeplere göre çeşitli itiraz yolları bulunmaktadır. Başvurabileceğiniz itiraz yolları şunlardır:

İdari İtiraz:

İngiltere öğrenci vizesi ret kararı eğer ki vize memurunun hatasından kaynaklanıyorsa İdari İtiraz başvurusu ile dosyanın başka bir vize memuru tarafından incelenmesi talep edilebilir. Bu itiraz yolu İngiltere dışından puan bazlı İngiltere vizesi türlerine yapılan başvurulardan alınan İngiltere öğrenci vizesi ret kararları için başvurulabilecek bir itiraz yoludur. İngiltere Öğrenci Vizesi türleri içerisinden puan bazlı vize türü olan Tier-4 İngiltere öğrenci vizesi olduğundan dolayı yalnızca bu İngiltere öğrenci vizesi türüne yapılan başvurulardan alınan ret kararına İdari İtiraz başvurusu yapılabilmektedir. Ziyaret kapsamlı diğer İngiltere öğrenci vizesi türlerinde İdari İtiraz yolu kapalıdır.

İtiraz Davası:

İngiltere Konsolosluğu ve İngiltere İçişleri Bakanlığının kararlarına karşı İngiltere Göçmenlik Mahkemesinde açılan bir davadır. İtiraz davası İngiltere öğrenci vizesi başvurularından alınan ret kararlarına karşı açılamamaktadır.

Yeniden Değerlendirilme Başvurusu:

İngiltere öğrenci vizesi başvurularından eksik evrak, yetersiz bilgi vs. nedenlerden dolayı alınan ret kararlarına karşı başvurunuzun yeniden değerlendirilmesini talep edebileceğiniz bir başvurudur. İngiltere öğrenci vizesi ret alanlar ret mektubunda yazan başvurabileceğiniz itiraz yoluna bakarak bir kez yapacağınız bu itiraz başvurusunda sizin için en doğru olan itiraz yolunu uzmanlarımız aracılığı ile belirleyip titizlikle hazırlanacak olan başvuru dosyanızla Yeniden Değerlendirilme Başvurusu yaparak dosyanızın tekrardan değerlendirilmesini sağlayabilirsiniz.

İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz Başvurusu alanında uzmanlaşmış olan danışmanlarımıza İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Vizesi Ret Alanlar İçin İtiraz Hakkı Var Mı?" sayfası 574 defa okundu