İngiltere Öğrenci Vizesi Ret Aldım, Ne Yapmalıyım?

Okunma sayısı: 915
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Öğrenci Vizesi Ret Aldım, Ne Yapmalıyım?

Öğrenci vizesi ret almak stresli bir durumdur, ancak umutsuzluğa kapılmadan önce birkaç seçeneğiniz vardır.

  1. Ret gerekçesini anlayın: Vize ret nedeninizi anlamak için ret mektubunu dikkatlice okuyun. Bu, hangi belgelerin eksik olduğunu veya başvurunuzun hangi kriterleri karşılamadığını öğrenmenize yardımcı olabilir. Bu nedenleri öğrendikten sonra bir sonraki başvurunuzu hazırlarken bu faktörleri göz önünde bulundurabilirsiniz.

  2. Ret nedenlerini düzeltin: Ret mektubunda belirtilen eksik belgeleri tamamlayın veya başvurunuzu etkileyen diğer faktörleri düzeltin. Bu şekilde bir sonraki başvurunuzda daha başarılı olabilirsiniz.

  3. Ret kararını temyiz edin: Eğer inanıyorsanız ki başvurunuz hatalı bir şekilde reddedildiyse veya yanlış bir bilgi temelinde reddedildiyseniz, ret kararını temyiz edebilirsiniz. Bu işlem için belirli bir süreniz vardır ve başvurunuzun incelenmesi birkaç ay sürebilir.

Unutmayın, vize reddi stresli bir durum olabilir ancak çözümler mevcuttur. İngiltere öğrenci vizesi ret aldım diyenler, İngiltere içinden ya da Türkiye’den yapılan başvurularda;

  • Evrakların yetersiz olması,
  • Banka hesabındaki paraların kaynağının gösterilememesi,
  • Maddi durumun yetersizliği,
  • Öğrencinin alacağı eğitimin sonrasında ülkeden ayrılmayacağının düşünülmesi,
  • Vize memurundan kaynaklı bir hata gibi vs.

Nedenlerden dolayı ret almışlarsa vize başvuru sonucuna itiraz etme hakkına sahiptirler. İngiltere Öğrenci Vizesi Ret alan başvuru sahipleri ret sebeplerine göre İtiraz Davası, İdari İtiraz ve İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme kapsamında itiraz başvurusu yapabilmektedir.

İtiraz davası

İtiraz davası, İngiltere İçişleri Bakanlığı ya da İngiltere Konsolosluğu tarafından verilen bazı ret kararlarına karşı İngiltere Göçmenlik Mahkemesinde açılan davadır.

İdari itiraz

İdari itiraz, vize memurunun hatasından dolayı İngiltere vizesi reddi alan kişilerin başvurularının başka bir vize memuru tarafından incelenmesi adına yapılan itirazdır.

İtiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu

İngiltere öğrenci vizesi ret aldım diyenlere uzmanlarımızın önerebileceği İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu reddedilen vize başvurusunun yeniden değerlendirilmesi için İngiltere öğrenci vizesine tekrardan başvurmalarını içeren bir başvurudur. İngiltere öğrenci vizesi ret aldım, ne yapmalıyım diye soran başvuru sahiplerinin yeniden değerlendirme kapsamında yaptıkları bu İngiltere vizesi retlerine itiraz başvurularından tekrar olumsuz sonuç almamak adına bir danışman desteği almalarında yarar vardır.

Firmamız 2006’dan bu yana İngiltere Vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz Başvuruları başta olmak üzere İngiltere vize ve göçmenlik hukuku alanında uzman danışmanlarıyla hizmet vermektedir. Londra, İstanbul, Ankara illerindeki ofislerimizde hizmet veren firmamızın uzman danışmanlarına İngiltere Vizesi aracılığı ile ulaşabilir veya size en yakın olan ofisi ziyaret edebilirsiniz.