İngiltere Öğrenci Vizesi Ret Nedenleri Nelerdir?

Güncellenme Tarihi: 2019-04-17 11:13:21

İngiltere öğrenci vizesi ret nedenleri başvuru yapan kişinin başvuru dosyasında bulunan hatalı belge, yalan beyan, eksik veya yetersiz bilgiden kaynaklanabildiği gibi vize memurlarının hatalarından da kaynaklanabilmesi mümkündür.

İngiltere öğrenci vizesi ret nedenleri her başvuru dosyasında farlılık göstermektedir. Başvuru sahibi başvuru dosyasına eksik veya yetersiz bilgi içeren belge koymuş olmasından dolayı ret alabileceği gibi vize memurunun dosyayı yanlış değerlendirmesinden kaynaklı olarak da ret alabilir.

İngiltere öğrenci vizesi ret nedenleri arasında maddi durumun yetersiz olması da olabilir. Başvuru sahibinin maddi durumunun en az İngiltere’ye gidip dönmeye ve oradaki eğitim, konaklama, yeme-içme, yol masrafları ile cep harçlığını da orada kalacağı süre boyunca karşılamaya yetecek kadar olması ve bu paranın kaynağının belgelerle de ispatlaması gerekmektedir.

İngiltere öğrenci vizesi başvurusu yapacak olan kişinin yerleşik olduğu ülkede bir bağının olmaması durumu da İngiltere öğrenci vizesi ret nedenleri arasındadır. Yani başvuru sahibi yaşadığı ülkede aile bağı, okulu, işi vb. bağları olduğunu ispatlamaması durumunda ülkesine geri dönmeyeceği düşünülerek vize başvurusu reddedilebilir. Dolayısıyla dosyayı desteklemek adına bu hususları gösteren belgelerin eklenmesi olumlu sonuç almaya destek sağlamaktadır.   

İngiltere vizesi başvuruları çok zor olumlu sonuçlanan vize başvurularıdır. Bu sebeple başvuru dosyanızın başvuru sahibinden kaynaklı ret alma ihtimalini en aza indirmek adına özenle ve titizlikle bir uzman yardımıyla hazırlanmasında fayda vardır. İngiltere vizesi başvurusu yapacak olan kişiler firmamızdan destek alarak dosyalarının hazırlanmasını ve başvurularının prosedürlere uygun gerçekleşmesini sağlayabilirler.

İngiltere vizesi başvurularında ret alan kişiler için aldıkları ret mektubunda itiraz hakkı olup olmadığı yazmaktadır. İtiraz hakkı olan başvuru sahipleri firmamız ile İtiraz Davası, İdari İtiraz ve Yeniden Değerlendirilme Başvurusu yaparak başvuru dosyalarının yeniden değerlendirilmesini sağlayabilir. Bu sayede vize memurunu ikna ederek olumsuz sonuçlanan başvurunuzu olumlu olarak sonuçlandırabilirsiniz.

İngiltere öğrenci vizesi ret nedenleri hakkında daha fazlası, İngiltere vizesi ve İngiltere vizesi retlerine itiraz başvuruları için İngiltere vize ve göçmenlik hukuku alanında uzmanlaşmış olan danışmanlarımıza İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Vizesi Ret Nedenleri Nelerdir?" sayfası 549 defa okundu