İngiltere Öğrenci Vizesi Şartları Neye Göre Belirlenmektedir?

Güncellenme Tarihi: 2019-04-17 12:00:51

İngiltere öğrenci vizesi şartları hangi İngiltere öğrenci vizesi türüne başvuru yaptığınıza göre değişebilmektedir.

İngiltere öğrenci vizesi şartları başvuru yapmak istediğiniz vize türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Genel olarak tüm İngiltere öğrenci vizesi türlerinde şartlar aynı olsa da bazı noktalarda farklılık göstermektedir.

İngiltere öğrenci vizesi başvurusu yaparak İngiltere’de Erasmus, yüksek lisans, doktora, yaz okulu, dil okulu, mesleki eğitim kursları, spor kursları, hobi kursları gibi eğitim programlarına katılabilmektesiniz. İngiltere’de almayı planladığınız bu eğitim programlarının süresine göre İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, İngiltere Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi veya Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi türlerinden sizin için en uygun olanına danışmanlarımızdan destek alarak başvuru yapabilirsiniz.

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi için aranan şart 6 aydan kısa süreliğine bir eğitim programına katılmak için İngiltere’ye gidecek olmanızdır.

Ziyaret kapsamlı vize türlerinden olan İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi için aranan şart ise 6 ay ile 11 ay arası bir sürede dil eğitimi almak için İngiltere’ye gidecek olmanızdır.

Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi başvurusu yapmak için 4-17 yaş aralığında olup 6 aydan uzun bir süreliğine İngiltere’de özel bir eğitim kurumunda eğitim görmek için İngiltere’ye gidecek olmanız gerekmektedir. Tier-4 İngiltere Öğrenci Vizesi puan bazlı bir öğrenci vizesi türüdür ve vizeye başvuru yapacak olan öğrencilerin 40 puan elde etmesi gerekmektedir. Buna ek olarak eğitim alacağı kurumdan CAS (Confirmation of Acceptance for Studies) mektubunun da başvuru dosyasında mutlaka bulunması gerekmektedir. Ayrıca Tier-4 İngiltere Öğrenci Vizesi başvurusu yapacak olan kişinin en az B1 seviyesinde İngilizce biliyor olması ve bunu gireceği IELTS sınavı ile belgelemesi gerekmektedir.

Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi başvurusu yapmak için aranan şartlar ise 17 yaşın üzerinde ve 6 aydan uzun süreliğine İngiltere’de bir eğitim programına katılmak için İngiltere’ye gidecek olmaktır. Bu İngiltere Öğrenci Vizesi türünde aranan diğer şartlar ise Tier-4 İngiltere Öğrenci Vizesi türünde aranan şartlarla aynıdır. Tek farkı ise 17 yaş ve üzeri öğrencilerin bu vize türüne başvurabilmeleridir.  

Hangi İngiltere öğrenci vizesi türüne başvuru yapacağınızı belirlemek başvurmak istediğiniz İngiltere öğrenci vizesinin ret almaması adına önemlidir. İngiltere öğrenci vizesi şartları ve hangi İngiltere öğrenci vizesi türüne başvuru yapmanız gerektiği konusunda İngiltere Vizesi alanında uzman olan danışmanlarımıza İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Vizesi Şartları Neye Göre Belirlenmektedir?" sayfası 572 defa okundu