İngiltere Öğrenci Vizesi Sponsor Şartları Nelerdir?

Güncellenme Tarihi: 2022-04-11 09:17:23

İngiltere öğrenci vizesi sponsor desteği ile alındığında başvuru dosyasında bir sponsorluk mektubu bulundurulması gereklidir. İngiltere öğrenci vizesi başvurularında kimlerin sponsor olabileceği hakkında detaylı bilgiye firmamızın danışmanlarından ulaşabilirsiniz.

İngiltere öğrenci vizesi başvurusunda bulunacak kişiden bazı şartları sağlaması beklenmektedir.

Sağlanması gereken bu şartlar içerisinde başvuru sonucunu etkileyecek kadar önemli olan şartlardan biri de maddi yeterlilik şartıdır. İngiltere öğrenci vizesi ile Birleşik Krallık ülkelerinde lisans düzeyinin altında, lisans düzeyinde, lisans düzeyinin üzerindeki eğitim programlarıyla dil okulu, yaz okulu, hobi/spor/mesleki eğitim kursları gibi kurslara katılmayı planlayan öğrencilerin maddi durumlarının bu eğitimleri almaya, oradaki tüm konaklama, yeme, içme, yol masrafları ile cep harçlığını karşılamaya yeterli olması ve bunları karşılayacak miktarda paranın banka hesaplarında bulunması gerekmektedir.

Ayrıca banka hesabında bulunan paranın kaynağının da belgelerle kanıtlanıp başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir. Öğrenci maddi yeterlilik şartını kendisi sağlayamıyorsa başkası tarafından da karşılanabilir. Bu durumda öğrencinin bir sponsora ihtiyacı vardır. Öğrenciye ebeveynleri veya akrabaları sponsor olabileceği gibi eğitim aldığı kurum veya çalışıyorsa şirketi, patronu da sponsor olabilmektedir.

İngiltere öğrenci vizesi sponsor şartları içerisinde de öğrencinin eğitim süresi boyunca ihtiyacı olan eğitim, konaklama, yeme-içme, yol masrafları ile öğrencinin cep harçlığının karşılanması vardır. Tüm bu masrafları karşılayarak öğrenciye sponsorluk yapacak kişinin de banka hesabındaki paranın kaynağının belli olması ve bunu belgeleriyle ispatlaması gerekmektedir.

Ayrıca İngiltere öğrenci vizesi sponsor olacak kişinin bir sponsorluk mektubu yazarak öğrenciye neden sponsor olduğundan bahsetmesi gerekmektedir. Öğrenci eğer ki sponsor desteği alacaksa bu sponsorluk mektubunu mutlaka başvuru dosyasında bulundurmalıdır. Aksi takdirde İngiltere öğrenci vizesi reddi ile karşılaşabilmektedir.

İngiltere öğrenci vizesi sponsor olacak kişilerde aranan şartlar ve daha fazlası için firmamızın danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca tüm İngiltere vizesi işlemleriniz için İngiltere vize ve göçmenlik hukuku alanında uzman olan danışmanlarımıza İngiltere Vizesi aracılığı ile telefonla arayarak veya size en yakın olan ofisimizi ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Vizesi Sponsor Şartları Nelerdir?" sayfası 752 defa okundu