İngiltere Öğrenci Vizesi Sponsor Şartları Nelerdir?

Okunma sayısı: 908
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Öğrenci Vizesi Sponsor Şartları Nelerdir?

Sponsor Şartları

İngiltere'de öğrenci vizesi almak için, belirli sponsorluk şartlarına uymak gerekmektedir. Genellikle, İngiltere'de eğitim almak isteyen öğrenciler, bir üniversite, kolej ya da dil okulu tarafından sponsor edilmelidir. Bu kurumlar, İngiltere hükümeti tarafından verilen lisanslara sahip olmalıdır. Ayrıca, öğrencinin vize başvurusunu yapmadan önce, seçilen kurum tarafından kabul edildiği ve kaydını yaptırdığı gösterilmelidir.

Bunun yanı sıra, İngiltere'de öğrenim görmek için gerekli olan harçları ödemek için yeterli maddi kaynaklara sahip olmak da gerekmektedir. Bu nedenle, öğrencilerin sponsorluk başvurularında maddi destek sağlayacak kaynakları göstermeleri gerekmektedir. Öğrenciler, kendileri ya da sponsorları tarafından, banka hesaplarında yeterli miktarda para bulundurarak ya da burs, öğrenim kredisi veya sponsorluk gibi kaynaklardan faydalanarak maddi yeterliliklerini kanıtlamalıdırlar. Ayrıca, öğrencilerin sağlık sigortası ve konaklama düzenlemeleri gibi diğer gereksinimleri de karşılamaları gerekmektedir. Bu gereksinimler, öğrencinin vize başvurusunu yapmadan önce tam olarak anlaşılmalı ve gerekli önlemler alınmalıdır.

İngiltere öğrenci vizesi başvurularında kimlerin sponsor olabileceği hakkında detaylı bilgiye firmamızın danışmanlarından ulaşabilirsiniz. İngiltere öğrenci vizesi başvurusunda bulunacak kişiden bazı şartları sağlaması beklenmektedir. Sağlanması gereken bu şartlar içerisinde başvuru sonucunu etkileyecek kadar önemli olan şartlardan biri de maddi yeterlilik şartıdır. 

İngiltere öğrenci vizesi ile Birleşik Krallık ülkelerinde lisans düzeyinin altında, lisans düzeyinde, lisans düzeyinin üzerindeki eğitim programlarıyla dil okulu, yaz okulu, hobi/spor/mesleki eğitim kursları gibi kurslara katılmayı planlayan öğrencilerin maddi durumlarının bu eğitimleri almaya, oradaki tüm konaklama, yeme, içme, yol masrafları ile cep harçlığını karşılamaya yeterli olması ve bunları karşılayacak miktarda paranın banka hesaplarında bulunması gerekmektedir.

Ayrıca banka hesabında bulunan paranın kaynağının da belgelerle kanıtlanıp başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir. Öğrenci maddi yeterlilik şartını kendisi sağlayamıyorsa başkası tarafından da karşılanabilir. Bu durumda öğrencinin bir sponsora ihtiyacı vardır. Öğrenciye ebeveynleri veya akrabaları sponsor olabileceği gibi eğitim aldığı kurum veya çalışıyorsa şirketi, patronu da sponsor olabilmektedir.

İngiltere öğrenci vizesi sponsor şartları içerisinde de öğrencinin eğitim süresi boyunca ihtiyacı olan eğitim, konaklama, yeme-içme, yol masrafları ile öğrencinin cep harçlığının karşılanması vardır. Tüm bu masrafları karşılayarak öğrenciye sponsorluk yapacak kişinin de banka hesabındaki paranın kaynağının belli olması ve bunu belgeleriyle ispatlaması gerekmektedir. Ayrıca İngiltere öğrenci vizesi sponsor olacak kişinin bir sponsorluk mektubu yazarak öğrenciye neden sponsor olduğundan bahsetmesi gerekmektedir. Öğrenci eğer ki sponsor desteği alacaksa bu sponsorluk mektubunu mutlaka başvuru dosyasında bulundurmalıdır. Aksi takdirde İngiltere öğrenci vizesi reddi ile karşılaşabilmektedir.

İngiltere öğrenci vizesi sponsor olacak kişilerde aranan şartlar ve daha fazlası için firmamızın danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca tüm İngiltere vizesi işlemleriniz için İngiltere vize ve göçmenlik hukuku alanında uzman olan danışmanlarımıza İngiltere Vizesi aracılığı ile telefonla arayarak veya size en yakın olan ofisimizi ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.