İngiltere Öğrenci Vizesi Süresi Neye Göre Belirleniyor?

Güncellenme Tarihi: 2019-04-16 16:52:07

İngiltere öğrenci vizesi süresi öğrencinin Birleşik Krallık ülkelerinde alacağı eğitim programının türüne göre belirlenmektedir.

İngiltere öğrenci vizesi süresi 6 ay veya 6 aydan uzun süreli olabilmektedir. İngiltere öğrenci vizesi alarak öğrenci Birleşik Krallık ülkeleri olan İngiltere, İskoçya, Kuzey İrlanda ve Galler’deki lisans, yüksek lisans, doktora, Erasmus, mesleki eğitim kursları, hobi/spor kursları, yaz okulu, dil okulu gibi eğitim programlarına katılabilmektedir. Bu eğitim programlarına katılmayı planlayan öğrencilerin alacakları eğitime ve süresine bağlı olarak başvurabileceği 4 farklı İngiltere öğrenci vizesi türü vardır.

İngiltere öğrenci ziyaretçi vizesi

İngiltere öğrenci ziyaretçi vizesi başvurusu yaparak öğrenciler Birleşik Krallık’ta 6 ay veya daha kısa süreli olan dil okulu, yaz okulu, hobi/spor kursları, mesleki eğitim kursları gibi eğitim programlarına katılabilmektedir. İngiltere öğrenci vizesi süresi dolan öğrencilerin ülkeden ayrılması gerekmektedir. Kurs süresi vize süresinden kısa olan öğrencilerin ise kurs bitiminde ülkeden ayrılması gerekmektedir.

İngiltere uzatılmış öğrenci ziyaretçi vizesi

İngiltere uzatılmış öğrenci ziyaretçi vizesi de ziyaret kapsamlı vize türlerinden olup bu vize türüne başvuru yapan öğrenciler Birleşik Krallık ülkelerinde 6 aydan 11 aya kadar olan dil eğitimlerine katılabilmektedir. Bu vize türüne başvuru yapacak öğrenciler sadece dil eğitimi almak amacıyla Birleşik Krallık’a gidebilmektedir. İngiltere öğrenci vizesi süresi veya kurs süresi dolan öğrencilerin ülkeyi terk etmesi gerekmektedir.

Tier-4 İngiltere öğrenci vizesi

Tier-4 İngiltere öğrenci vizesi ile öğrenci Birleşik Krallık’ta lisans, yüksek lisans, doktora, dil eğitimi gibi 6 aydan uzun süreli çeşitli eğitim programlarına katılabilmektedir. Bu vize türüne başvuru yapacak öğrencilerden 4-17 yaş aralığında olup özel bir eğitim kurumunda eğitim görecek olanlar Tier-4 İngiltere çocuk öğrenci vizesine başvuru yapabilmektedir. 17 yaş üzeri öğrenciler ise Tier-4 İngiltere uzun dönem öğrenci vizesi başvurusu yapabilmektedir.

Hangi vize türüne başvuru yapacağı hakkında ve İngiltere öğrenci vizesi süresi ile türleri konularında daha detaylı bilgi almak isteyenler firmamız danışmanlarından destek alabilirler.

İngiltere Vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz Başvuruları başta olmak üzere İngiltere vize ve göçmenlik hukukunda uzman olan danışmanlarımıza İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Vizesi Süresi Neye Göre Belirleniyor?" sayfası 563 defa okundu