İngiltere Öğrenci Vizesi Türleri Arasındaki Farklar Nelerdir?

Güncellenme Tarihi: 2022-04-08 14:55:32

İngiltere öğrenci vizesi türleri içerisinden birine başvuru yaparak Birleşik Krallık ülkelerinde eğitim alabilmektesiniz. Ancak öğrenci vizesi türleri arasında süresine göre ve veriliş amacına göre farklılıklar bulunmaktadır.

İngiltere öğrenci vizesi türleri ne sebeple ve ne kadar süreliğine verildiğine göre kendi içinde alt gruplara ayrılmaktadır.

Birleşik Krallık ülkeleri olan İngiltere, İskoçya, Kuzey İrlanda ve Galler ülkelerinde dil kursu, yaz okulu, mesleki eğitim kursları, hobi kursları, lisans, yüksek lisans, doktora, master ve Erasmus programları gibi eğitimlere katılmak için İngiltere öğrenci ziyaretçi vizesi, İngiltere uzatılmış öğrenci ziyaretçi vizesi, Tier-4 İngiltere çocuk öğrenci vizesi ve Tier-4 İngiltere uzun dönem öğrenci vizesi türlerinden size en uygun olanına başvuru yapmanız gerekmektedir.

Hangi eğitim programı için hangi vize türüne başvurmanız gerektiği konusunda detaylı bilgi için danışmanlık hizmeti veren firmamızın İngiltere vizesi konusunda uzmanlaşmış olan danışmanlarıyla irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere öğrenci ziyaretçi vizesi

6 aydan kısa süreliğine Birleşik Krallık ülkelerinde yaz okulu, dil kursu, mesleki eğitim kursu, hobi/spor kursları, Erasmus gibi eğitimlere katılmak amacıyla verilmektedir.

Bu vize ile Birleşik Krallık ülkelerinde ücretli veya ücretsiz çalışma izni yoktur. Kurs bitiminde öğrencinin ülkeden ayrılması gerekmektedir.

İngiltere uzatılmış öğrenci ziyaretçi vizesi

6 aydan 11 aya kadar olan İngilizce dil eğitimi için verilmektedir. Bu vize türü ile Birleşik Krallık’ta yalnızca dil eğitimi alınabilmektedir. Öğrencinin ücretli veya ücretsiz çalışma izni yoktur.

Yine İngiltere öğrenci vizesi türleri arasında olan bu ziyaret kapsamlı vize türünde de kurs bitiminde öğrencinin ülkeyi terk etmesi gerekmektedir.

Tier-4 çocuk öğrenci vizesi

4-17 yaş aralığındaki çocuk öğrenciler İngiltere, İskoçya, Kuzey İrlanda ve Galler ülkelerinde özel bir eğitim kurumunda eğitim görebilmektedir. 17 yaşından küçük bu öğrenciler için de İngiltere’de çalışma izni yoktur.

Tier-4 İngiltere uzun dönem öğrenci vizesi

18 yaş ve üzeri öğrenciler Birleşik Krallık’ta lisans, yüksek lisans, doktora, dil eğitimi gibi 6 aydan uzun süreli olan eğitimlere katılabilmektedir.

İngiltere öğrenci vizesi türleri içerisinde yalnızca bu vize türüne başvuru yaparak Birleşik Krallık ülkelerinde eğitim alacak olan öğrencilerden lisans düzeyinde eğitim alanlar için haftada 20 saat, lisans düzeyinin altında eğitim alanlar için ise haftada 10 saat olmak üzere okul günlerinde part-time tatil günlerinde ise full-time çalışma izni vardır.

İngiltere öğrenci vizesi türleri arasından yalnızca Tier-4 öğrenci vizeleri puan bazlıdır. Tier-4 çocuk öğrenci ve Tier-4 uzun dönem öğrenci vizesi türlerinde başvuru yapacak olan öğrencilerin 30 puanı eğitim görmeyi planladıkları okuldan aldıkları kabul mektubundan, 10 puanı ise maddi yeterlilikten olmak üzere toplamda 40 puana ulaşmış olmaları gerekmektedir.

İngiltere Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz Başvuruları ve İngiltere için diğer vize ve göçmenlik başvurularında uzmanlaşmış olan firmamızın danışmanlarına İngiltere Vizesi aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Vizesi Türleri Arasındaki Farklar Nelerdir?" sayfası 682 defa okundu