İngiltere Öğrenci Vizesinde Sorulan Sorular Nelerdir?

Okunma sayısı: 896
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Öğrenci Vizesinde Sorulan Sorular Nelerdir?

İngiltere öğrenci vizesinde sorulan sorular, İngiltere Konsolosluğunun vize memurları tarafından kişinin başvuru dosyasına göre belirlendiği için bu soruların kesin olarak ne olduğuna dair bir bilgi yoktur. Ancak firmamız ile İngiltere öğrenci vizesi başvurusu yapan kişilere mülakata çağrılmaları durumunda danışmanlarımız tarafından sorulma ihtimali olabilecek olan sorular hakkında bilgi verilmektedir. Ancak bilinmelidir ki bu sorular kişiye kesin olarak yöneltilecek değildir.

İngiltere öğrenci vizesi başvurularında başvuru dosyanızda şüphe çekecek veya yetersiz bir bilgi olması durumunda vize memurları bu durumu netliğe kavuşturmak için öğrenciyi mülakata çağırabilmektedir. Bunun yanı sıra Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi başvurusu yaparak İngiltere’de eğitim görecek olan tüm öğrenciler bu mülakatlara çağırılmaktadırlar. Öğrenciler mülakatları İngiltere Vizesi Başvuru Merkezinde online olarak karşılarındaki İngiltere Konsolosluğu vize memurlarıyla İngilizce konuşarak yapılabilir. Bu mülakatlarda amaç öğrencinin İngiltere’ye gidiş amacını, niyetini öğrenirken İngilizce yabancı dil bilgisinin yeterli olup olmadığını ölçmektir.

İngiltere öğrenci vizesi başvurusu yaparak İngiltere’de bir eğitim kurumunda eğitim görmek isteyen öğrenciler için mülakata çağrılmaları endişelenilmesi gereken bir durum değildir. İngiltere öğrenci vizesinde sorulan sorular öğrencinin vize başvurusunda ret alacağı anlamına gelmemekle birlikte sadece belirsiz olan durumu netliğe kavuşturmak için yapılmaktadır.

İngiltere öğrenci vizesi başvurusu yaparken, aşağıdakilere benzer soruların yanıtlarını vermeniz gerekebilir:

  1. Neden İngiltere'de eğitim almak istiyorsunuz?
  2. Hangi okula/üniversiteye kaydoldunuz ve hangi programda okuyacaksınız?
  3. Eğitim masraflarınızı nasıl finanse edeceksiniz?
  4. İngiltere'de kalacağınız süre boyunca konaklama ve diğer yaşam masraflarınızı nasıl karşılayacaksınız?
  5. Geçmişte başka bir ülkede öğrenci vizesi başvurusu yaptınız mı? Eğer öyleyse, neden reddedildi?
  6. İngiltere'de öğrenci olarak çalışmayı planlıyor musunuz? Eğer öyleyse, ne kadar çalışmayı planlıyorsunuz?
  7. İngiltere'ye gidiş-dönüş uçak bileti aldınız mı?
  8. İngiltere'ye gidiş-dönüş yolculuk tarihiniz nedir?
  9. Geçmişte herhangi bir suç işlediniz mi?
  10. İngiltere'de kalacağınız süre boyunca sağlık sigortası planınız var mı?

Bu sadece genel bir liste olup, başvuru sürecinde size sorulan soruların tam listesi, başvuru türüne, seyahat tarihlerinize ve kişisel durumunuza bağlı olarak değişebilir. Başvuru sürecinde doğru ve dürüst yanıtlar vermeniz önemlidir, aksi takdirde vize başvurunuz reddedilebilir.

İngiltere vizesi başvuruları özenle yapılmadığı takdirde ret ile sonuçlanma ihtimali yüksek olan vize başvurularıdır. Vize memurlarının en ufak hatadan vize reddi verebildiğini göz önünde bulundurarak İngiltere öğrenci vizesi başvurularınızı İngiltere göçmenlik hukuku alanında uzman danışmanlarla yapmanızda fayda vardır. Bu konuda firmamızın İngiltere Vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz Başvuruları alanında uzmanlaşmış olan danışmanlarına İngiltere Vizesi aracılığı ile Londra, İstanbul, Ankara illerindeki ofislerimizden size en yakın olan ofisimizi ziyaret ederek ya da telefonla ulaşabilirsiniz.