İngiltere Öğrenci Yaşam Masrafları Karşılamak İçin İngiltere'de Çalışma İzni Var Mı?

Güncellenme Tarihi: 2019-04-17 11:01:19

İngiltere öğrenci yaşam masrafları seçtiğiniz Birleşik Krallık ülkesine, şehre, bölgeye ve hatta semte göre değişmektedir. Merkezi yerlerde yaşam şartları oldukça pahalıyken merkezden uzaklaştıkça bütçeye daha uygun olabilmektedir.

İngiltere öğrenci yaşam masrafları oldukça yüksek olması sebebiyle öğrenciler eğitim aldıkları süre içerisinde bu masrafların bir kısmını karşılamak için çalışma imkanları olup olmadığını merak etmektedir. İngiltere’de öğrencilerin çalışma izni başvuru yaptıkları vize türüne göre değişmektedir. Kısa süreli yapılan ziyaret başvurularında çalışma izni olmazken uzun dönem başvurularında kısıtlı olarak çalışma izni verilmektedir.

Ziyaret kapsamlı vize türlerinden olan 6 aydan kısa süreli eğitimler için başvuru yapılan İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi ve 6-11 ay aralığında yalnızca dil eğitimi almak için başvurulan İngiltere Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi türlerinde öğrencinin ücretli veya ücretsiz çalışma izni yoktur. Bunun yanı sıra Tier-4 Öğrenci vizesi türlerinden 4-17 yaş aralığında olan ve 6 aydan uzun süreyle özel bir eğitim kurumunda eğitim görmek isteyen öğrencilerin başvuru yapabildiği Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi 16 yaş altındaki sahiplerinin de çalışma izni bulunmazken 6 aydan uzun süreyle Birleşik Krallık ülkelerinde lisans, yüksek lisans, doktora gibi eğitim programlarına katılacak olan öğrencilerin başvurabildiği Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi başvuru sahiplerinin Birleşik Krallık ülkelerinde çalışma izni vardır.  

Çalışma izni olan öğrenciler okul günlerinde part-time, tatil günlerinde ise full-time çalışabilmektedir. İngiltere öğrenci yaşam masraflarını karşılamak için çalışabilen bu öğrencilerden lisans düzeyinin altındakilere haftalık 10 saat çalışma izni verilirken lisans düzeyinde veya lisans düzeyinin üzerinde eğitim alanların ise haftalık 20 saat çalışma izinleri vardır. 

İngiltere’de öğrencilerin çalışma izinleri hakkında daha detaylı bilgi için firmamızın her türlü İngiltere vizesi, İngiltere vizesi retlerine itiraz başvuruları ve göçmenlik başvurularında uzmanlaşmış olan danışmanlarına İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Yaşam Masrafları Karşılamak İçin İngiltere'de Çalışma İzni Var Mı?" sayfası 523 defa okundu