İngiltere Öğrenci Yaşamı Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Güncellenme Tarihi: 2019-04-15 15:02:14

İngiltere, akredite olmuş dil okullarıyla ve köklü eğitim kurumlarıyla öğrenciler tarafından en çok tercih edilen ülkeler arasındadır. İngiltere’de öğrenci olmak isteyen kişiler için İngiltere öğrenci yaşamı hakkında bilinmesi gerekenlerin detaylarına firmamızın yurtdışı eğitim danışmanlarından da ulaşabilmeniz mümkündür.

İngiltere’deki köklü eğitim kurumlarında, akredite olmuş dil okullarında eğitim almak için öncelikle İngiltere’de alacağınız eğitime ve eğitimin süresine göre belirlenecek olan İngiltere öğrenci vizesi alt türlerinden sizin için en doğru olanına başvurmanız gerekmektedir. İngiltere öğrenci vizesi ile İngiltere’de alacağınız eğitimin size katacaklarının yanı sıra İngiltere öğrenci yaşamı da unutulmaz tecrübeler katacaktır.

İngiltere’de öğrenci olmak için İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi ve Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi alt türlerinden almayı planladığınız eğitime ve süresine göre en uygun olanına başvurmak için firmamızın İngiltere vize ve göçmenlik hukuku alanında uzman olan danışmanlarından destek alabilirsiniz.

İngiltere öğrenci yaşamı hakkında bilinmesi gerekenlerden biri ve öğrenciler tarafından en sık sorulanı İngiltere öğrenci vizesi çalışma iznidir. İngiltere’de hem eğitime devam etmek hem çalışmak mümkündür. Ancak ziyaret kapsamlı öğrenci vizelerinde verilmeyen bu izin yalnızca 6 aydan uzun süreli eğitimler için İngiltere’ye giden 16 yaş ve üzeri öğrenciler için verilen bu izin ile lisans düzeyinde ve üzerinde eğitim alanlar haftada 20 saat, lisans düzeyinin altında eğitim alacak olanlar ise haftalık 10 saat çalışabilmektedir.  

İngiltere öğrenci yaşamı hakkında bilinmesi gereken diğer bir konu da konaklamadır. İngiltere’de eğitim alacak kişiler için aile yanında konaklama, öğrenci yurtlarında konaklama, öğrenci konukevlerinde konaklama, oda kiralama, ev kiralama, otelde konaklama gibi birçok konaklama seçeneği vardır. Bu konaklamaların bazıları eğitim kurumları tarafından da öğrenciye sağlanabilmektedir.    

İngiltere öğrenci yaşamı İngiltere öğrenci turları ile de ülkenin doğal, tarihi, kültürel güzelliklerini ve köklü üniversitelerini gezip görme imkânı elde etmenizi de sağlar.

İngiltere öğrenci yaşamı ile ilgili detaylara firmamızın yurtdışı eğitim danışmanlarından İngiltere Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Hattı aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

İngiltere öğrenci vizesi işlemleriniz için ise İngiltere Vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz Başvuruları konularında 2006’dan bu yana hizmet vermekte olan firmamızın İngiltere vize ve göçmenlik hukuku alanında uzmanlaşmış olan danışmanlarına İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Yaşamı Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?" sayfası 550 defa okundu