İngiltere Uzatılmış Öğrenci Vizesi Başvurusu En Hızlı Nasıl Sonuçlanır?

Güncellenme Tarihi: 2022-04-08 15:14:34

Birleşik Krallık ülkelerinde 6-11 ay süreyle dil eğitimi almak isteyen kişilerin başvuru yapabildiği İngiltere Uzatılmış Öğrenci Vizesine başvuru yapılmasının ardından genellikle 15 iş günü içerisinde sonuç alınabilmektedir.

İngiltere uzatılmış öğrenci vizesi İngiltere, Kuzey İrlanda, İskoçya ve Galler ülkelerinden oluşan Birleşik Krallık’ta yalnızca dil eğitimi almak isteyenlerin başvurabileceği bir öğrenci ziyaretçi vizesi türüdür.

İngiltere uzatılmış öğrenci vizesi başvurusu yapmak isteyen kişiler vize ücretini ödeyerek istenilen evrak listesine ulaşabilmektedir. Daha sonra istenilen belgeleri hazırlayıp, gerekli tercümelerinin yapılması ardından İngiltere Vizesi Başvuru Merkezinden randevu alarak randevu günü ve saatinde başvuru merkezine başvuru dosyalarının elden teslim edilmesi gerekmektedir.

Randevu günü ayrıca vize başvuru sahibinden parmak izi ve biyometrik bilgileri de alınarak dosyalarına eklenir ve incelenilmek üzere İngiltere Konsolosluğuna gönderilir.

Bu işlemleri elbette kişi kendisi yapabilir ancak İngiltere vizesi başvurularından olumlu sonuç almak zordur. Dosyanızın eksiksiz, yanlışsız olması gerekmektedir ve vizeye neden başvurduğunuz konusunda vize memurlarını ikna etmeniz gerekmektedir.

Bu hususta 2006’dan bu yana İngiltere Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz Başvuruları ve göçmenlik hukuku alanında uzmanlaşmış olan danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

İngiltere uzatılmış öğrenci vizesi başvuruları normal şartlarda 15 iş günü yani yaklaşık 3 hafta içinde sonuçlanmaktadır. Ancak bu vize başvurunuzu daha hızlı sonuçlandırmak isterseniz vize başvuru ücretinize ek bir ödeme yaparak hızlandırılmış/öncelikli servislerden yararlanabilirsiniz.

Öncelikli servis hizmetinden yararlanarak 15 iş günü içerisinde sonuçlanacak olan vize başvurunuzu 5 iş günü içerisinde sonuçlandırma imkânınız vardır.

Süper Öncelikli Servis hizmetinden yararlanacak olursanız da vize başvuru sonucunuzu 24 saat içerisinde alabilirsiniz. Diğer hızlandırılmış servisler hakkında detaylı bilgi için firmamızın danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz Başvuruları gibi İngiltere vize ve göçmenlik başvurularında uzmanlaşmış olan firmamızın danışmanlarına İngiltere Vizesi aracılığı ile ulaşabilirsiniz. 

"İngiltere Uzatılmış Öğrenci Vizesi Başvurusu En Hızlı Nasıl Sonuçlanır?" sayfası 686 defa okundu