İngiltere Vizesi Öğrenci İçin Çalışma Hakkı Verir Mi?

Okunma sayısı: 856
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Vizesi Öğrenci İçin Çalışma Hakkı Verir Mi?

İngiltere vizesi öğrenci için Birleşik Krallık ülkelerinde dil okulu, yaz okulu, mesleki eğitim kursları, hobi/spor kursları, lisans, yüksek lisans, doktora, Erasmus gibi eğitim programlarına katılabilmelerini sağlamaktadır. Öğrencilerin başvuru yapacakları İngiltere vizesi türü alacakları eğitimin türüne ve süresine göre değişmektedir. İngiltere vizesi başvurusu yapacak öğrencilerin İngiltere öğrenci vizesi türlerinden kendileri için en uygun olanının danışmanlarımız tarafından belirlenmesinde fayda vardır. İngiltere vizesi başvuru işlemlerinizi İngiltere vize ve göçmenlik hukuku alanında uzman olan danışmanlarımızla birlikte gerçekleştirebilirsiniz.

İngiltere vizesi öğrenci olarak İngiltere’ye gitmek isteyen kişilerin hepsine çalışma hakkı vermemektedir. Öğrencinin gidiş amacına ve süresine göre değişen İngiltere öğrenci vizesi alt türlerinden öğrenci İngiltere’de almayı planladığı eğitimin süresine göre kendisi için en uygun olan öğrenci vizesi türüne başvuru yapmalıdır.

  • İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi:

Birleşik Krallık ülkelerinde en fazla 6 aya kadar olan bazı eğitimlere katılabileceğiniz İngiltere öğrenci vizesi alt türüdür. İngiltere öğrenci ziyaretçi vizesi ile İngiltere’ye gidecek olan öğrenciler için çalışma hakkı tanınmamaktadır.

  • İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi:

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi ile Birleşik Krallık ülkelerinde 6 ay ile 11 ay arasında yalnızca İngilizce dil eğitimi alınabilmektedir. İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi türünde olduğu gibi bu vize türünde de öğrenciye çalışma hakkı verilmemektedir.

  • Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi:

4-17 yaş aralığındaki öğrenciler Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi ile Birleşik Krallık ülkelerinde 6 aydan uzun süreliğine özel bir eğitim kurumunda eğitim alabilmektedir. 16 yaşından küçükler için çalışma hakkı verilmezken 16 yaş ve üzerinde olan öğrencilerin kısıtlı olarak çalışma hakları vardır.

  • Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi:

17 yaş ve üzerinde olan öğrenciler Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi ile Birleşik Krallık’ta 6 aydan uzun süreli tüm eğitimlere katılabilmektedir. Tier-4 vizesi ile lisans düzeyinin altındaki öğrenciler haftalık 10 saat, lisans düzeyinde veya üzerinde olan öğrenciler de haftalık 20 saat çalışma hakkına sahiptirler.

Özetle, İngiltere öğrenci vizesi sahipleri, normal ders saatleri dışında çalışma iznine sahip olabilirler. Ancak, çalışma iznine ilişkin belirli kısıtlamalar ve şartlar vardır ve öğrencilerin bu şartları yerine getirmeleri gerekmektedir.

İngiltere vizesi öğrenci olarak başvuru yapacak kişilerin yukarıdaki İngiltere öğrenci vizesi alt türlerinden hangisine başvurması gerektiğine uzman bir danışman eşliğinde karar vermesinde fayda vardır. İngiltere içinden ve dışından yapılan tüm İngiltere vize ve göçmenlik başvurularında 2006’dan bu yana hizmet vermekte olan firmamızın danışmanlarına İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığı ile ulaşabilirsiniz.