İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Okunma sayısı: 1034
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere ziyaretçi öğrenci vizesi başvuruları, başvurunun yapıldığı yer ve başvuru dönemi gibi faktörlere bağlı olarak değişen bir sürede sonuçlanabilir. Başvurunun incelenmesi, belgelerin kontrol edilmesi ve gerekirse ek bilgi talep edilmesi gibi işlemler bu süreci etkiler. İngiltere Göçmenlik Dairesi (UKVI) genellikle başvuruların ortalama 2-3 hafta içinde sonuçlanacağını söyler. Ancak, bazı durumlarda bu süre daha uzun olabilir. Başvurunun ne kadar sürede sonuçlanacağına dair kesin bir süre vermek mümkün değildir. Bu nedenle, İngiltere'ye seyahat etmek için ziyaretçi öğrenci vizesi başvurusu yapmak isteyenlerin, seyahat tarihlerinden en az 3 ay önce başvuruda bulunmaları önerilir. Böylece, başvuru sürecinin uzun sürmesi veya vizenin reddedilmesi durumunda, seyahat planları etkilenmez.

Nota kullanarak da randevu almadan İngiltere Vizesi Başvuru Merkezine giderek başvuru yapabilir ve başvurunuzun sonucunu 3 hafta yerine 5 iş gününde öğrenebilirsiniz. Nota diğer servislerden farklı olarak Dışişleri Bakanlığından alınan ve öncelikli servis gibi işlem yapabilmemizi sağlayan bir belgedir. İngiltere ziyaretçi öğrenci vizesi kaç günde çıkar sorusunun cevabını merak edenler için yukarıdaki öncelikli servisler dışında başka servisler de vardır.

Tüm öncelikli hızlandırılmış servisler hakkında detaylı bilgi için web sitemizin Türkiye’den yapılan başvurular için öncelikli servisler sayfasını inceleyebilirsiniz. Bilinmelidir ki İngiltere ziyaretçi öğrenci vizesi başvurusunda kullanabileceğiniz bu öncelikli servisler vize başvuru sonucunuzu yalnızca erken almanıza imkân tanır. Bu servisleri kullanmak kişilerin başvuru sonucunun olumlu olacağı anlamına gelmez.

İngiltere ziyaretçi öğrenci vizesi kaç günde çıkar sorusunun ve daha fazlasının cevabı için firmamızın İngiltere vizesi ve göçmenlik hukuku alanında uzmanlaşmış olan danışmanlarına İngiltere Vizesi aracılığı ile ulaşabilirsiniz veya Londra, İstanbul, Ankara illerinde bulunan ofislerimizden size en yakın olan şubemizi ziyaret edebilirsiniz.