İngiltere'de Dil Okulu Seçimi ve İngiltere Öğrenci Vizesi Başvuru Süreci Nasıldır?

Güncellenme Tarihi: 2019-04-08 12:17:12

İngiltere’de dil okulu seçimi ve konaklama işlemlerini de tamamladıktan sonra İngiltere öğrenci vizesine başvurabilirsiniz.

İngilterede Dil Okulu Seçimi

İngiltere’deki dil okulları, hemen hemen hepsi prestijli kurumlar tarafından akredite edilmiş, dil eğitimi konusunda yılların tecrübesine sahip ve bünyesinde veya aile yanı konaklama olarak öğrencilere İngiltere'de konaklama seçenekleri sunan okullardır. İngiltere’de dil okulu seçimi yaparken bütçenizi, nasıl bir şehirde yaşamak istediğinizi ve gideceğiniz kursu baz alarak bir seçim yapmalı ve buna göre İngiltere öğrenci vizesi başvurunuzu yapmalısınız. Aklınızda belli bir şehir varsa, mesela kesinlikle Londra’da dil eğitimi almak istiyorsanız Londra’daki dil okullarını araştırmaya başlamalısınız. Özellikle de Londra’daki dil okullarının fiyatları çok geniş bir aralıkta değişmektedir. Dolayısıyla her bütçeye uygun dil okulu vardır denilebilir. Dil okulu seçimi yaparken şehir seçimi de yapmış olacağınızı unutmayın.

İngiltere’nin başkenti Londra’da ve İngiltere’nin diğer şehirlerinde yaşam oldukça farklıdır. Dünyanın en kozmopolit şehirlerinden biri olan Londra’da yaşam masrafları yani giderler diğer şehirlere nazaran çok daha fazla olabilir.

İngiltere’deki dil okullarına kayıt süreci; dil okulu seçiminin ardından okul ve konaklama ücretlerinin ödenmesinden sonra İngiltere öğrenci vizesine başvuracak şekilde ilerler. Bu aşamada uçak biletleri için rezervasyon yaptırabilirsiniz ama vizeniz sonuçlanmadan biletlerinizi almanız tavsiye edilmez.

İngiltere  öğrenci vizesi başvurusu da dahil olmak üzere her kategorideki İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış, İngiltere ve Türkiye’de 2006 yılından bu yana hizmet sunmakta olan danışmanlık şirketimizle İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

"İngiltere'de Dil Okulu Seçimi ve İngiltere Öğrenci Vizesi Başvuru Süreci Nasıldır?" sayfası 24 defa okundu