İngiltere'de Gençler İçin Yaz Kampları Nedir?

Okunma sayısı: 3094
Güncellenme Tarihi:
İngiltere'de Gençler İçin Yaz Kampları Nedir?

İngiltere'de bu kamplara sahil şehirleri olan Bournemouth, Brighton, Eastbourne gibi küçük şehirlerde katılabilirsiniz. Genel olarak soğuk bir ikliminin olduğu düşünülen İngiltere'nin sahil şehirleri zaman zaman yağışlı olsa da ılıman bir iklime sahiptir ve yazın denize de girilebilir. İngiltere, gençler için popüler yaz kampları sunan birçok seçenek sunmaktadır. İşte İngiltere'de gençler için yaz kampları hakkında bilmeniz gerekenler:

  1. Dil Kampları: Dil kampları, gençlerin İngilizce becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Dil kampları genellikle haftalık veya iki haftalık programlar olarak sunulur ve genellikle sabahları İngilizce dersleri ve öğleden sonra sosyal etkinlikler içerir.

  2. Spor Kampları: İngiltere, gençler için birçok spor kampı seçeneği sunmaktadır. Futbol, tenis, golf ve atletizm gibi sporlar için kamplar mevcuttur.

  3. Sanat Kampları: İngiltere, sanatla ilgilenen gençler için yaz sanat kampları sunmaktadır. Bu kamplarda genellikle resim, müzik, dans, tiyatro ve sinema gibi alanlarda eğitimler verilir.

  4. Macera Kampları: Macera kampları, gençlerin doğada eğlenirken yeni beceriler öğrenmelerine olanak tanır. Dağcılık, kano, kampçılık ve tırmanış gibi aktiviteler içerebilirler.

  5. STEM Kampları: STEM kampları, bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik konularında ilgili gençler için tasarlanmıştır. Bu kamplarda genellikle robotik, kodlama, inovasyon ve teknolojik yenilikler gibi konular ele alınır.

İngiltere'de yaz kampları genellikle bir hafta veya iki hafta boyunca devam eder. Konaklama, yemek, etkinlikler ve aktiviteler genellikle paket programlar halinde sunulur. Yaz kampı programları, 10-18 yaş arası öğrenciler için geçerlidir. Kampın ilk günleri öğrenciler, İngilizce seviyelerine göre  gruplara ayrılır. Böylece herkes için en verimli eğitim gerçekleşir. Hem küçük yaşta uluslararası deneyim kazanmayı hem de İngilizceyi geliştirmeyi sağlayan bu programlar eğitim eğlence içerikli olduğundan gençler için çok geç olmadan kaçırılmaması gereken bir fırsattır. Bu programlarla vizyonunuz genişler ve kendinize olan güveniniz artar. Bunlara ek olarak belki de hiç iletişimi koparmayacağınız başka milletlerden edineceğiniz arkadaşlarınız da önemli kazanımlarınız olacaktır.

Aileden uzakta olmanız da sorumluluk bilincini geliştirir, kısacası hayatınız boyunca unutamayacağınız mükemmel bir yaz tatili yaşarsınız. Eğitimle beraber uygulanan yoğun sosyal ve sportif aktivitelerle de İngilizceyi yaşayarak öğrenmeye başlamak için İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi sahibi olmalısınız. Kurs bitiminde alacağınız sertifika da bu programa dahildir.

Konaklama konusu problem değildir. Çünkü genelde seçeceğiniz programda "kalacak yer" dil okulu tarafından ayarlanır. Böylece güvenlik konusunda da içiniz rahat olabilir. Bu programlar 6 aydan kısa olan programlardır. Dolayısıyla gençler vize türlerini bu sürece göre İngiltere Ziyaretçi Vizesi kapsamında alırlar. İngiltere'de Gençler için Yaz Kampları ve İngiltere Öğrenci Vizesi başvuru prosedürü hakkında detaylı bilgi için İngiltere Vizesi kullanarak bizimle irtibata geçebilir, uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.