İngiltere'de Gençler İçin Yaz Kampları Nedir?

Güncellenme Tarihi: 2022-04-11 09:44:08

Yaz kampları sadece öğrenciler için hazırlanmıştır. Öğrenci ziyaretçi vizesi denilen İngiltere vizesini alarak eğlenceli yaz kamplarına katılabilirsiniz.

İngiltere'de bu kamplara sahil şehirleri olan Bournemouth, Brighton, Eastbourne gibi küçük şehirlerde katılabilirsiniz. Genel olarak soğuk bir ikliminin olduğu düşünülen İngiltere'nin sahil şehirleri zaman zaman yağışlı olsa da ılıman bir iklime sahiptir ve yazın denize de girilebilir.

Yaz kampı programları, 10-18 yaş arası öğrenciler için geçerlidir. Kampın ilk günleri öğrenciler, İngilizce seviyelerine göre  gruplara ayrılır.

Böylece herkes için en verimli eğitim gerçekleşir. Hem küçük yaşta uluslararası deneyim kazanmayı hem de İngilizceyi geliştirmeyi sağlayan bu programlar eğitim eğlence içerikli olduğundan gençler için çok geç olmadan kaçırılmaması gereken bir fırsattır.

Bu programlarla vizyonunuz genişler ve kendinize olan güveniniz artar. Bunlara ek olarak belki de hiç iletişimi koparmayacağınız başka milletlerden edineceğiniz arkadaşlarınız da önemli kazanımlarınız olacaktır. Aileden uzakta olmanız da sorumluluk bilincini geliştirir, kısacası hayatınız boyunca unutamayacağınız mükemmel bir yaz tatili yaşarsınız.

Eğitimle beraber uygulanan yoğun sosyal ve sportif aktivitelerle de İngilizceyi yaşayarak öğrenmeye başlamak için İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi sahibi olmalısınız. Kurs bitiminde alacağınız sertifika da bu programa dahildir.

Konaklama konusu problem değildir. Çünkü genelde seçeceğiniz programda "kalacak yer" dil okulu tarafından ayarlanır. Böylece güvenlik konusunda da içiniz rahat olabilir.

Bu programlar 6 aydan kısa olan programlardır. Dolayısıyla gençler vize türlerini bu sürece göre İngiltere Ziyaretçi Vizesi kapsamında alırlar.

İngiltere'de Gençler için Yaz Kampları ve İngiltere Öğrenci Vizesi başvuru prosedürü hakkında detaylı bilgi için İngiltere Vizesi kullanarak bizimle irtibata geçebilir, uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

"İngiltere'de Gençler İçin Yaz Kampları Nedir?" sayfası 2959 defa okundu