İngiltere'de Master/Doktora için İngiltere Öğrenci Vizesi Hangisidir?

Güncellenme Tarihi: 2022-04-08 15:10:39

İngiltere'ye master veya doktora eğitimi için uzun süreli olarak gitmek isteyen kişilerin başvurması gereken İngiltere Vizesi türü Tier 4 - İngiltere Uzun Süreli Öğrenci Vizesi'dir.

TİER 4 Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi

Tier 4 - İngiltere Uzun Süreli Öğrenci Vizesi İngiltere'de master ve doktora eğitimi almak isteyenlerin yanı sıra yine uzun süreli öğrencilik amacıyla İngiltere'de bulunmak isteyen lise, lisans ve dil öğrencilerini de kapsamaktadır. 

İngiltere'de eğitim almak isteyen lise, lisans, master ve doktora öğrencilerinin yanı sıra 6 aydan uzun süreli olarak İngiltere'de bulunacak ve mesleki eğitim alacak olan öğrenciler de Tier 4 - İngiltere Uzun Süreli Öğrenci Vizesi başvurusu yapabilirler. Bunların yanı sıra İngiltere'de dil eğitimi almak isteyen ve ülkede 11 aydan uzun süre bulunacak kişiler de Tier 4 - İngiltere Uzun Süreli Öğrenci Vizesi kapsamındadırlar.

Burada dikkat edilmesi gereken husus dil öğrencilerinin ancak ve ancak 11 aydan uzun süreli olarak İngiltere'de bulunma planları varsa Tier 4 - İngiltere Uzun Süreli Öğrenci Vizesi kapsamında değerlendirilecekleridir. 6 ile 11 ay arası dil eğitimleri için başvurulması gereken İngiltere Vizesi türü İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi'dir.

Tier 4 - İngiltere Uzun Süreli Öğrenci Vizesi kapsamında İngiltere'de eğitim alan öğrencilerin haftalık 20 saati geçmemek üzere part-time çalışma imkanları bulunmaktadır.

Bunun haricindeki İngiltere Öğrenci Vizesi türleri olan İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi ve İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi vs. ile İngiltere'de bulunan öğrencilerin herhangi bir yasal çalışma hakları bulunmamaktadır.

Tier 4 - İngiltere Uzun Süreli Öğrenci Vizesi ve başvuru prosedürü hakkında detaylı bilgi için İngiltere Tier 4 Öğrenci Vizesi sayfasını inceleyebilir ve İngiltere Vizesi kullanarak uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

"İngiltere'de Master/Doktora için İngiltere Öğrenci Vizesi Hangisidir?" sayfası 3003 defa okundu