İngiltere'de Öğrenci Çalışma İzni Hangi Vize Türüne Olan Başvurularda Verilmektedir?

Güncellenme Tarihi: 2019-04-15 17:01:52

İngiltere’de öğrenci çalışma izni yalnızca Tier-4 İngiltere öğrenci vizesi türünde ve 16 yaşından büyük öğrenciler için verilmektedir. 6 aydan kısa süreliğine başvuru yapan ve 16 yaşın altındaki öğrencilerin İngiltere’de çalışma izni yoktur.

İngiltere’de öğrenci çalışma izni ziyaret kapsamlı vize türlerinden olan İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi ve İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi alarak İngiltere’ye giden öğrenciler için verilmemektedir. Yalnızca Tier-4 İngiltere öğrenci vizesi alarak eğitim görmek amacıyla İngiltere’ye giden öğrencilerin sınırlı olarak çalışma izinleri vardır. İngiltere öğrenci vizeleri hakkında detaylı bilgi için firmamızın İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.  

Tier-4 İngiltere öğrenci vizesi alarak 6 aydan uzun süreliğine İngiltere’ye gidecek olan 16 yaşından büyük öğrenciler İngiltere’de çalışabilmektedir. Bu vize türü ile İngiltere’ye lisans, yüksek lisans, doktora, dil eğitimi, mesleki eğitim kursları gibi eğitimlere katılmak amacıyla giden öğrencilerin okul döneminde part-time tatil günlerinde ise full-time çalışma izinleri vardır.

İngiltere’de öğrenci çalışma izni olan ve lisans ve üzeri düzeyde eğitim alan öğrenciler haftada 20 saat çalışabilirler. Lisans düzeyinin altında eğitim alan öğrencilerin ise haftalık 10 saat çalışma izni bulunmaktadır.

İngiltere’de öğrenci çalışma izni hakkında daha fazla bilgi ve İngiltere vizesi başvurularına dair sorularınız için İngiltere vize ve göçmenlik hukuku alanında uzman olan firmamızın danışmanlarına İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra Londra, İstanbul, Ankara, İzmir ve Gaziantep’te bulunan ofislerimizi ziyaret ederek de firmamızın danışmanlarıyla birebir görüşebilirsiniz.

"İngiltere'de Öğrenci Çalışma İzni Hangi Vize Türüne Olan Başvurularda Verilmektedir?" sayfası 526 defa okundu