İngiltere'de Öğrenci Olarak Çalışmak Mümkün Mü?

Güncellenme Tarihi: 2022-04-11 10:19:31

İngiltere’de öğrenci olarak çalışmak, tüm İngiltere öğrenci vizesi türleriyle yapılan başvurularda mümkün değildir.

İngiltere’de öğrenci olarak çalışmak İngiltere’ye eğitim almaya giden öğrencilerin kendilerine bütçe oluşturmaları adına önemli bir konudur.

Yurtdışında eğitim masrafları ve yaşam pahalı olduğundan giden öğrenciler bir yandan eğitimlerine devam ederken bir yandan da masraflarını karşılamak ya da yabancı dillerini pratik yaparak geliştirmek adına çalışmayı tercih ediyorlar. Peki İngiltere’de öğrenci olarak çalışmak mümkün mü?

İngiltere’de öğrenci olarak çalışmak 16 yaşından küçük öğrenciler için mümkün değildir. Ancak 16 yaşından büyük ve Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi ile İngiltere’ye 6 aydan uzun süreliğine lisans, yüksek lisans, doktora, dil kursu, mesleki eğitim kurslarına katılmak üzere giden öğrencilerin çalışma izni vardır.

İngiltere’de çalışma izni olan öğrencilerden lisans düzeyinde ve üzerinde bir eğitim almak için İngiltere’ye gidenler haftalık 20 saat çalışabilirken lisans düzeyinin altında bir eğitim için giden öğrenciler ise haftalık 10 saat çalışabilmektedir.

16 yaşından büyük ve çalışma izni olan bu öğrencilerin okul döneminde part-time, tatil günlerinde ise full-time çalışma izinleri vardır. İngiltere’de öğrenci olarak çalışmak ancak bu şartları sağlayan öğrenciler için mümkündür.

İngiltere öğrenci vizesine başvuracak olan ancak vize türünü belirleyemeyenler firmamızın İngiltere Vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz Başvuruları gibi vize başvuruları ve İngiltere göçmenlik hukuku alanında uzman danışmanlarına İngiltere Vizesi aracılığı ile ulaşabilirler. 

"İngiltere'de Öğrenci Olarak Çalışmak Mümkün Mü?" sayfası 700 defa okundu