İngiltere'de Öğrenci Olmak İçin Ne Yapmalıyım?

Okunma sayısı: 909
Güncellenme Tarihi:
İngiltere'de Öğrenci Olmak İçin Ne Yapmalıyım?

İngiltere'de öğrenci olmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları izlemeniz gerekmektedir:

  1. Program Seçimi: İlk olarak, hangi üniversite veya kolejde okumak istediğinize karar vermeniz gerekiyor. İngiltere'deki üniversiteler ve kolejler, birçok farklı disiplinde yüksek kaliteli eğitim sunmaktadır. Okumak istediğiniz programın gereksinimlerine ve ücretlerine dikkat edin.

  2. Başvuru: Seçtiğiniz okulun web sitesinden veya UCAS (Universities and Colleges Admissions Service) aracılığıyla başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurunuzda, eğitim geçmişiniz, referanslarınız, niyet mektubunuz ve diğer belgeleri sunmanız gerekebilir.

  3. Kabul: Başvurunuz kabul edildiğinde, okul size bir kabul mektubu gönderecektir. Kabul mektubunda, programa kayıt tarihleri, eğitim ücretleri ve diğer bilgiler yer alacaktır.

  4. Vize Başvurusu: İngiltere'de eğitim almak için öğrenci vizesi almanız gerekebilir. Vize başvurunuzu İngiltere'nin resmi vize başvuru web sitesi üzerinden yapabilirsiniz. Vize başvurunuzda, öğrenim ücretleri, konaklama masrafları ve diğer detayları gösteren belgeleri sunmanız gerekebilir.

  5. Konaklama: İngiltere'de öğrenci konaklama seçenekleri, yurtlar, özel konutlar ve paylaşımlı evler gibi birçok farklı türde olabilir. Okulunuzun sunduğu konaklama seçenekleri hakkında bilgi alın ve kendi araştırmanızı yaparak kendinize uygun bir konaklama seçin.

  6. Gidiş Hazırlıkları: İngiltere'de eğitim almak için gereken tüm hazırlıkları tamamladıktan sonra, gidiş tarihine kadar yapmanız gereken son hazırlıklarınızı tamamlayın. Bu hazırlıklar arasında uçak bileti satın alma, seyahat sigortası satın alma ve İngiltere'deki yaşam hakkında daha fazla bilgi edinme yer alabilir.

Yukarıdaki adımları takip ederek, İngiltere'de öğrenci olmak için gerekli tüm işlemleri tamamlayabilirsiniz.

İngiltere’de öğrenci olmak gelecekte iş başvurusu yaparken CV’nizde yer alan bu tecrübe ile birçok rakibinizi elemeniz için bir fırsattır. Birçok genç İngiltere’de dil okulu, yaz okulu, Erasmus, lisans, yüksek lisans, doktora, mesleki eğitim kursları gibi eğitim programlarına katılmanın hayalini kurmaktadır. Siz de onlardan biriyseniz İngiltere Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Hattı aracılığı ile yurtdışı eğitim danışmanlarımıza ulaşıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere’de öğrenci olmak için sahip olmanız gereken bazı belgeler vardır. Bunların başında en az 1 yıl geçerliliği olan pasaport gelmektedir. Pasaportunuz yoksa pasaport türüne bağlı olarak İl veya İlçe Nüfus Müdürlüğüne başvuru yaparak pasaportunuzu çıkartabilirsiniz. Geçerli bir pasaport sahibi olan öğrenciler İngiltere’de lisans, yüksek lisans, doktora, Erasmus, yaz okulu, dil okulu, mesleki eğitim kursları, hobi/spor kursları gibi eğitim programlarından hangisine başvuru yapacaksa ona göre bir öğrenci vizesi çıkartmalıdır.

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi ve Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi başvurabileceğiniz İngiltere öğrenci vizesi alt türleridir. Bu İngiltere öğrenci vizesi alt türlerinden hangisine başvuracağınız eğitim programına ve ne kadar süreliğine bu eğitime katılacağınıza göre değişmektedir. Bu konuda en doğru kararı vermek adına danışmanlık hizmeti veren firmamızdan destek almanızda yarar vardır.

İngiltere’de öğrenci olmak isteyen ve İngiltere öğrenci vizesine başvuru yapacak olan kişiler 2006’dan bu yana İngiltere Vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz Başvuruları konusunda hizmet vermekte olan göçmenlik hukuku alanındaki uzman danışmanlarımıza İngiltere Vizesi aracılığı ile ulaşabilirsiniz.