İngiltere'de Öğrenci Olmak İçin Ne Yapmalıyım?

Güncellenme Tarihi: 2022-04-11 10:13:13

İngiltere’de öğrenci olmak birçok gencin hayalidir. Peki İngiltere’de öğrenci olmak isteyen gençlerin ne yapması gerekmektedir? Bu konuda yurtdışı eğitim danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

İngiltere’de öğrenci olmak gelecekte iş başvurusu yaparken CV’nizde yer alan bu tecrübe ile birçok rakibinizi elemeniz için bir fırsattır. Birçok genç İngiltere’de dil okulu, yaz okulu, Erasmus, lisans, yüksek lisans, doktora, mesleki eğitim kursları gibi eğitim programlarına katılmanın hayalini kurmaktadır. 

Siz de onlardan biriyseniz İngiltere Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Hattı aracılığı ile yurtdışı eğitim danışmanlarımıza ulaşıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere’de öğrenci olmak için sahip olmanız gereken bazı belgeler vardır. Bunların başında en az 1 yıl geçerliliği olan pasaport gelmektedir. Pasaportunuz yoksa pasaport türüne bağlı olarak İl veya İlçe Nüfus Müdürlüğüne başvuru yaparak pasaportunuzu çıkartabilirsiniz.

Geçerli bir pasaport sahibi olan öğrenciler İngiltere’de lisans, yüksek lisans, doktora, Erasmus, yaz okulu, dil okulu, mesleki eğitim kursları, hobi/spor kursları gibi eğitim programlarından hangisine başvuru yapacaksa ona göre bir öğrenci vizesi çıkartmalıdır.

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi ve Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi başvurabileceğiniz İngiltere öğrenci vizesi alt türleridir.

Bu İngiltere öğrenci vizesi alt türlerinden hangisine başvuracağınız eğitim programına ve ne kadar süreliğine bu eğitime katılacağınıza göre değişmektedir. Bu konuda en doğru kararı vermek adına danışmanlık hizmeti veren firmamızdan destek almanızda yarar vardır.

İngiltere’de öğrenci olmak isteyen ve İngiltere öğrenci vizesine başvuru yapacak olan kişiler 2006’dan bu yana İngiltere Vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz Başvuruları konusunda hizmet vermekte olan göçmenlik hukuku alanındaki uzman danışmanlarımıza İngiltere Vizesi aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

"İngiltere'de Öğrenci Olmak İçin Ne Yapmalıyım?" sayfası 774 defa okundu