İngiltere’de Öğrenci Yaşamı Ne Gibi Avantajlara Sahiptir?

Güncellenme Tarihi: 2022-04-08 16:48:45

İngiltere’de öğrenci yaşamı, kaliteli dil okullarıyla, dünyaca başarısını ispatlamış üniversiteleriyle, her türlü bilgiye ulaşabileceğiniz devasa kütüphaneleriyle ve ayrıca sosyal yaşamındaki renkliliğiyle, tarihi, kültürel ve de doğal güzellikleriyle öğrencilerin yaşamayı en çok hayal ettiği tecrübelerdendir.

İngiltere gerek akredite olmuş dil okullarıyla, kolejleriyle gerekse başarısını dünyaca kanıtlamış üniversiteleriyle öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkeler arasında üst sıralarda yer almaktadır.

İngiltere’de öğrenci yaşamı öğrencilere kaliteli eğitimin yanı sıra sosyal-kültürel anlamda da sayısız fırsat sunmaktadır. Öncelikle köklü bir eğitim sistemine sahip İngiltere’de alacağınız eğitim, diploma, kurs belgesi ile CV’niz rakiplerinizin önüne geçerek gelecekte işe kabul edilme olasılığınızı artırabilecektir.

Bunun yanı sıra 6 aydan uzun süreli eğitim programlarına katılacak olan kişilerin İngiltere’de çalışma izni vardır.

Çalışma izni olan bu öğrencilerden lisans düzeyinde ve üzerinde eğitim alanlar haftalık 20 saat, lisans düzeyinin altında bir eğitim alanlar ise haftalık 10 saat çalışabilmektedir. Öğrencilerin çalışma izinleri okul döneminde part-time, tatil günlerinde ise full-time olabilmektedir.

İngiltere’de öğrenci yaşamı bir diğer avantajı ise 6 aydan uzun süreli eğitim programları ile İngiltere’de bulunacak olan kişilere İngiltere vize harcı yatırırken Immigration Health Surcharge adı verilen sağlık sigortası çıkmasıdır. Bu sağlık sigortası harcını yatırarak İngiltere’de National Health Service’nin birçok sağlık hizmetinden ücretsiz yararlanabilmektesiniz.

İngiltere’de öğrenci yaşamı eğitim, çalışma ve sağlık konusundaki avantajlar dışında da birçok avantaj sağlamaktadır. İngiltere öğrenci nüfusunun yoğun olduğu kozmopolit bir ülkedir. Bu sayede hemen hemen her milletten öğrenci ile karşılaşma, arkadaşlık kurma imkânı elde edebilirsiniz. Dil eğitimi için İngiltere’de bulunacak kişilerin dili anavatanında öğrenmesi ise en büyük avantajdır.   

İngiltere’de öğrenci yaşamı hakkında daha detaylı bilgi için yurtdışı eğitim danışmanlarımızla İngiltere Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Hattı aracılığı ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere vizesi işlemleriniz için 2006’dan bu yana hizmet vermekte olan firmamızın İngiltere vize ve göçmenlik hukuku alanında uzmanlaşmış olan danışmanlarına İngiltere Vizesi aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

"İngiltere’de Öğrenci Yaşamı Ne Gibi Avantajlara Sahiptir?" sayfası 704 defa okundu