İngiltere'de Öğrenci Yurtları Güvenilir Mi?

Güncellenme Tarihi: 2019-04-16 16:52:48

İngiltere’de öğrenci yurtları eğitim alacağınız kurum tarafından ayarlanabildiği gibi kendiniz de özel öğrenci yurtlarından sizin için en uygun olanını bularak konaklamanızı ayarlayabilirsiniz.

İngiltere’de öğrenci yurtları eğer ki eğitim alacağınız kurum tarafından ayarlanıyorsa bu en güvenli ve en konforlu olan konaklama türüdür. Eğitim kurumları tarafından ayarlanan yurtlar British Council tarafından düzenli olarak denetlenmektedir. Bu sebeple en güvenilir konaklama türüdür. Bu konaklama türünün birçok avantajı vardır. Bu avantajlardan en önemli olanı eğitim kurumu tarafından ayarlandığı için bir problem yaşanması durumunda hem okul ile hem British Council ile irtibata geçilerek de problem çözülebilmektedir. Bir diğer avantajı ise genellikle okula yakın olmasıdır.

İngiltere’de öğrenci yurtları genellikle tek kişilik ya da iki kişilik odada konaklama imkânı sunar. İki kişilik odada kalmak maliyet açısından daha uygundur. Yurtlarda yemek verilmezken yurtların mutfakları vardır ve öğrencilerin ortak kullanımına açıktır. Yurtlarda genellikle tuvalet/banyo da ortak kullanım alanıdır, ancak bazı yurtlarda odaların içinde bulunabilmektedir.   

Genel olarak İngiltere’de öğrenci yurtları diğer konaklama türleri olan aile yanında konaklama, ev/oda kiralama, öğrenci konukevleri ve otelde kalma gibi konaklama seçeneklerine göre daha pahalı olsa da en güvenilir konaklama türüdür.

İngiltere’de eğitim almayı planlayan öğrenciler okul/kurs seçiminden konaklamaya, şehir seçiminden yaşam koşullarına kadar merak ettikleri her konuda yurtdışı eğitim danışmanlarımızdan yardım ve destek alabilirler. İngiltere Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Hattı aracılığı ile danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.   

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine itiraz Başvurusu işlemleriniz için ise İngiltere vize ve göçmenlik hukuku alanında uzmanlaşmış olan danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Firmamızın danışmanlarına ise İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığı ile ulaşabilirsiniz.   

"İngiltere'de Öğrenci Yurtları Güvenilir Mi?" sayfası 589 defa okundu