İngiltere’de Türk Öğrenci Olmak İçin Hangi Vize Türlerine Başvurabilirim?

Güncellenme Tarihi: 2019-04-15 15:05:22

İngiltere’de Türk öğrenci olmak için öncelikle bir pasaporta ve İngiltere vizesine ihtiyacınız vardır. İngiltere öğrenci vizesi alt türlerinden İngiltere’de alacağınız eğitime ve eğitimin süresine göre uygun olan vize türüne başvuru yaparak İngiltere’de lisans, yüksek lisans, doktora, Erasmus gibi eğitim programları ile yaz okulu, dil kursu, mesleki eğitim kursu gibi kurslara katılabilirsiniz.

İngiltere’de Türk öğrenci olmak için öncelikle en az 1 yıl geçerliliği olan bir pasaporta ve İngiltere vizesi türlerinden alacağınız eğitim için en uygun olan İngiltere öğrenci vizesine ihtiyacınız vardır. Geçerli bir pasaportunuz yoksa pasaportunuzun türüne bağlı olarak İl veya İlçe Nüfus Müdürlüğüne başvuru yaparak pasaportunuzu çıkartabilirsiniz. Hangi İngiltere öğrenci vizesi türüne başvuru yapmanız gerektiği konusunda bilgi almak ve İngiltere vizesi başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmek içinse firmamızın danışmanlarından destek alabilirsiniz.

İngiltere’de Türk öğrenci olmak için  İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi ve Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi türlerinden almayı planladığınız eğitim için en uygun olan İngiltere öğrenci vizesi türünü belirlemeniz gerekmektedir.

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi:

İngiltere’de yaz okulu, dil okulu, mesleki eğitim kursları, hobi/spor kursları, Erasmus programı gibi 6 aydan kısa süreli tüm eğitimlere katılabileceğiniz vize türüdür.

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi:

İngiltere’de 6 ay ile 11 ay arasında yalnızca İngilizce dil eğitimi alabileceğiniz vize türüdür.

Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi:

4-17 yaş aralığındaki öğrencilerin İngiltere’de özel bir eğitim kurumunda eğitim alabileceği puan bazlı İngiltere vizesi türüdür.

Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi:

İngiltere’de lisans, yüksek lisans, doktora gibi 6 aydan uzun süreli tüm eğitimlere katılabileceğiniz puan bazlı İngiltere vizesi türüdür.

İngiltere’de Türk öğrenci olmak için başvurabileceğiniz bu dört İngiltere öğrenci vizesi alt türü hakkında detaylı bilgi almak ve İngiltere vizesi işlemlerinizi başlatmak için firmamızın danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz Başvuruları konularında 2006’dan bu yana hizmet vermekte olan firmamızın İngiltere vize ve göçmenlik hukuku alanında uzmanlaşmış olan danışmanlarına İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Danışmanlarımıza telefonla ya da İngiltere’de Londra, Türkiye’de İstanbul, Ankara, İzmir ve Gaziantep illerinde bulunan ofislerimizden size en yakın olanını ziyaret ederek de ulaşabilirsiniz.

"İngiltere’de Türk Öğrenci Olmak İçin Hangi Vize Türlerine Başvurabilirim?" sayfası 515 defa okundu