İngiltere'nin Öğrenci Şehirleri Öğrenciye Ne Gibi İmkanlar Sağlar?

Güncellenme Tarihi: 2019-04-17 11:16:46

İngiltere’nin öğrenci şehirleri olarak Londra, Cambridge, Oxford, Liverpool, Manchester, Brighton, Bournemouth gibi öğrenci nüfusunun yoğun olduğu şehirleri sayabiliriz. Peki bu şehirler öğrenciye ne gibi imkanlar sağlıyor?

İngiltere’nin öğrenci şehirleri arasında ilk sırada yer alan ve oldukça kalabalık nüfusuyla başkent Londra, sokaklarında hemen hemen her milletten insanla karşılaşabileceğiniz kozmopolit bir şehirdir. Londra’da öğrenci olmanın en güzel yanı birçok milletten insanla birlikte okuma ve arkadaş olma fırsatı bulmanızdır. Pek çok kaliteli eğitim kurumunun, dil kurslarının bulunduğu, bunun yanı sıra sosyal hayatın yoğun yaşandığı başkent Londra öğrenci bütçesine göre biraz pahalıdır. Bu pahalılığa rağmen çalışma izni olan öğrenciler için pek çok yerde çalışarak cep harçlıklarını çıkarma imkânı vardır.

Cambridge ve Oxford da İngiltere’nin öğrenci şehirleri arasında önemli bir yere sahiptir. Dünya’nın en kaliteli üniversiteleri ve kütüphanelerine ev sahipliği yapan bu şehirlerde bir yandan akademik araştırmalar yaparken bir yandan da İngiliz kültürünü yaşayarak tarihi güzelliklerini keşfedebilirsiniz.

İngiltere’nin öğrenci şehirleri içerisindeki Liverpool markalaşmış dil okulları ve dil eğitimiyle İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler tarafından en çok tercih edilen şehirlerdendir. Hem öğrencilik hayatının hem sosyal hayatın en renkli yaşandığı bu şehirde öğrenci için birçok sosyal aktivite imkânı bulunmaktadır.

Manchester, dil okullarıyla ve başarılı futbol kulübüyle ünlenmiş İngiltere’nin öğrenciler tarafından en çok tercih edilen şehirleri arasındadır. Öğrenci bütçesine uygun bu şehirde öğrenciler için birçok sosyal aktivite de bulunmaktadır.

İngiltere’nin öğrenci şehirleri arasında denize kıyısı olan Brighton ve Bournemouth’ta öğrenciler bir yandan kaliteli dil okullarında dil öğrenirken diğer yandan da tatil yapma fırsatı bulabilirler. Bu şehirlerde konaklama ücretleri diğer şehirlere göre daha uygundur.

İngiltere’nin öğrenci şehirleri arasından hangisine giderseniz gidin her yerde İngilizce konuşarak İngilizcenizi geliştirebilir ve gelecekte iş başvurusunda bu durumu lehinize kullanabilirsiniz. Ayrıca sizin gibi aynı amaçla gelmiş birçok milletten arkadaş edinebilir ve birlikte güzel zaman geçirebilirsiniz.

İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrenciler İngiltere’de öğrenci olmak ve dil kursları hakkında detaylı bilgi için yurtdışı eğitim danışmanlarımıza İngiltere Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Hattı aracılığı ile ulaşabilirler. Ayrıca İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığı ile İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz Başvuruları ve göçmenlik başvuruları alanında uzmanlaşmış danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

" İngiltere'nin Öğrenci Şehirleri Öğrenciye Ne Gibi İmkanlar Sağlar?" sayfası 577 defa okundu