İngiltere'ye Öğrenci Olarak Gitmek İçin Dil Şartı Var Mı?

Okunma sayısı: 1059
Güncellenme Tarihi:
İngiltere'ye Öğrenci Olarak Gitmek İçin Dil Şartı Var Mı?

İngiltere'ye öğrenci olarak gitmek isteyen kişilerin, İngilizce dilinde yeterli seviyede olmaları gerekmektedir. Bu nedenle, İngiltere'de bir üniversite veya dil okuluna kaydolmak için genellikle İngilizce dil yeterliliği belgesi gereklidir.

İngiltere’ye öğrenci olarak gitmek isteyenlerin başvurabileceği 4 farklı vize türü vardır. Öğrencilerin İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi ve Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi türlerinden kendilerine en uygun olan vize türüne başvuru yapmaları gerekmektedir. Ziyaret kapsamlı olan İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi ve İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi türlerinden birine başvuru yaparak İngiltere’de eğitim alacak öğrenciler için dil şartı aranmamaktadır.

Tier-4 Vizesi alt türlerinden olan Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi türünde de dil şartı aranmazken Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi türünde başvuru yapacak olanlar için dil şartı aranmaktadır. 16 yaşından büyük olup İngiltere’ye öğrenci olarak gitmek için Tier-4 İngiltere uzun dönem öğrenci vizesine başvuru yapacak olan öğrencilerin en az B1 seviyesinde İngilizce biliyor olmaları ve bunu girecekleri IELTS sınavı ile belgelemeleri gerekmektedir.

Tier-4 öğrenci vizeleri puan bazlı vize türlerinden olup bu vizelere başvuru yapacak olan öğrencilerin 40 puan toplamaları şartı vardır. Öğrenci bu 40 puanın 30 puanını eğitim almayı planladığı akredite olmuş okuldan aldığı kabul mektubundan elde ederken 10 puanını da maddi durumunun İngiltere’de eğitim görmek için yeterli olmasından elde edecektir. Toplamda 40 puana ulaşan ve en az B1 seviyesinde İngilizce bilen öğrenciler başvurularını tamamlayabilecektir.

İngiltere’ye öğrenci olarak gitmek için gerekli şartları sağlayan öğrenciler başvurularını firmamızın İngiltere Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz Başvuruları ile diğer vize ve göçmenlik başvuruları konusunda uzmanlaşmış olan danışmanlarıyla en güncel ve en güvenilir şekilde başvuru işlemlerini yürütebilirler. Firmamızın danışmanlarına İngiltere Vizesi aracılığı ile Londra, İstanbul, Ankara bulunan ofislerimizi ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.