İngiltere'ye Öğrenci Olarak Nasıl Gidebilirim?

Güncellenme Tarihi: 2019-04-16 08:39:52

“İngiltere’ye öğrenci olarak nasıl gidebilirim?” sorusu İngiltere’de eğitim almak isteyen kişilerin sıkça sorduğu sorulardandır. İngiltere’ye öğrenci olarak ne eğitimi almak için ve ne kadar süreliğine gideceğinize göre bir öğrenci vizesi türüne başvuru yapmanız gerekmektedir.

“İngiltere’ye öğrenci olarak nasıl gidebilirim?” diye soranlar öncelikle ne eğitimi almak istediklerini belirlemeliler. İngiltere öğrenci vizesi ile öğrenciler Birleşik Krallık’ta, lisans, yüksek lisans, doktora, yaz okulu, dil okulu, mesleki eğitim kursları gibi eğitimlere katılabilirler. Her eğitimin süresine göre de öğrencilerin başvuru yapacakları vize türü belirlenmektedir.

İngiltere öğrenci ziyaretçi vizesi

En fazla 6 aya kadar olan yaz okulu, dil kursu, hobi/spor kursları gibi kısa süreli eğitimleri için başvuru yapılabilen vize türü İngiltere öğrenci ziyaretçi vizesidir.

İngiltere uzatılmış öğrenci ziyaretçi vizesi

6 aydan 11 aya kadar olan dil eğitimlerini kapsayan öğrenci vizesi türü İngiltere uzatılmış öğrenci ziyaretçi vizesidir. Bu vize ile Birleşik Krallık ülkelerinde yalnızca dil eğitimi alınabilmektedir.

Tier-4 İngiltere çocuk öğrenci vizesi

4-17 yaş aralığındaki öğrenciler Tier-4 İngiltere çocuk öğrenci vizesi ile 6 aydan uzun süreliğine Birleşik Krallık’ta özel bir eğitim kurumunda eğitim alabilmektedir.

Tier-4 İngiltere uzun dönem öğrenci vizesi

17 yaşından büyük öğrenciler 6 ay veya daha uzun süreliğine lisans, yüksek lisans, dil eğitimi, doktora eğitimleri için Tier-4 İngiltere uzun dönem öğrenci vizesi ile Birleşik Krallık ülkelerine gidebilmektedir. Tier-4 İngiltere öğrenci vizeleri puan bazlı vize türlerinden olup öğrencinin totalde 40 puan elde etmesi gerekmektedir.

“İngiltere’ye öğrenci olarak nasıl gidebilirim?” diye soranlara gidebilecekleri 4 vize türünden kısaca bahsetmekle birlikte detaylı bilgi için firmamızın İngiltere vize ve göçmenlik hukuku alanında uzman danışmanlarıyla iletişime geçmelerinde fayda vardır.

Firmamız İngiltere Vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz Başvurularında 2006’dan bu yana danışmanlık hizmeti vermektedir. İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığı ile danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

"İngiltere'ye Öğrenci Olarak Nasıl Gidebilirim?" sayfası 587 defa okundu