İngiltere'ye Öğrenci Vizesi Alarak Sağlık Hizmetlerinden Yararlanabilir Miyim?

Güncellenme Tarihi: 2019-04-17 10:57:50

İngiltere’ye öğrenci vizesi almak için gidiş amacınıza ve alacağınız eğitimin süresine göre İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, İngiltere Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi ve Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi türlerinden size en uygun olan vize türüne başvuru yapmanız gerekmektedir.

İngiltere’ye öğrenci vizesi almak isteyen kişilerin öncelikle orada alacakları eğitimin süresine ve gidiş amaçlarına göre bir öğrenci vizesi türüne başvuru yapmaları gerekmektedir. Kısa süreli alınacak eğitimlerde İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusu yaparken, İngiltere’ye öğrenci vizesi alarak 6 aydan uzun süreli eğitimlere katılmak isteyenler ise İngiltere Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi ve Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi başvurusu yapabilmektedir.

İngiltere’de ziyaret kapsamlı olan İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusu ile dil kursu, yaz okulu, mesleki eğitim, hobi, spor kursları gibi 6 aydan daha kısa süreli eğitim programlarına katılacak öğrenciler ücretsiz sağlık hizmetlerinden yararlanamamaktadır. Bu şekilde İngiltere’ye öğrenci vizesi alarak gidecek olan öğrencilerin kişisel sağlık sigortası yapmalarında fayda vardır.

İngiltere’de 6- 11 ay arası süreyle yalnızca dil eğitimi alacak öğrenciler İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesine, 6 aydan uzun süreli eğitim programına katılacak 4-17 yaş arasındaki öğrenciler Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesine ve yine 6 aydan uzun süreli eğitim programlarına katılacak olan 17 yaşın üzerindeki öğrenciler ise Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesine başvuru yaparken Immigration Health Surcharge yani sağlık vergisi ödemesi yaparak İngiltere’de eğitim aldıkları süre boyunca NHS (National Health Service)’ye bağlı sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilmektedir.

İngiltere’ye öğrenci vizesi nasıl alacağınız, İngiltere’ye öğrenci vizesi aldığınızda ücretsiz sağlık hizmetlerinden nasıl yararlanacağınız ve daha fazlası için firmamızın İngiltere vize ve göçmenlik hukukunda uzmanlaşmış olan danışmanlarına İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

"İngiltere'ye Öğrenci Vizesi Alarak Sağlık Hizmetlerinden Yararlanabilir Miyim?" sayfası 555 defa okundu