İngiltere’ye Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır?

Güncellenme Tarihi: 2019-04-17 10:58:57

“İngiltere’ye öğrenci vizesi nasıl alınır?”, “İngiltere’ye öğrenci vizesi almak için gerekli şartlar nelerdir?”, “İngiltere’ye öğrenci vizesi alarak hangi ülkelere gidilir?” ve bunun gibi daha fazla sorunun cevabı için firmamızın İngiltere vizesi danışmanlarıyla iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

“İngiltere’ye öğrenci vizesi nasıl alınır?” sorusu, İngiltere’de eğitim almayı planlayan öğrencilerin merak ettiği ve öğrenciler tarafından sıklıkla sorulan sorulardan biridir.   

İngiltere öğrenci vizesi başvurularından olumlu sonuç almak zor olduğundan dolayı başvuru işlemlerinizi bir uzman danışman ile yapmanızda fayda vardır. Bu bağlamda başvurularını firmamızın danışmanları ile yapacak olan kişilere İngiltere öğrenci vizesi harcını ödedikten sonra danışmanlarımız tarafından bir evrak listesi yollanacaktır. Bu evrak listesindeki vize başvurusu için gerekli olan banka hesap bilgileri, nüfus kayıt bilgileri gibi vize başvurunuzu etkileyecek önemli belgeleri temin edip danışmanlarımıza teslim etmeniz gerekmektedir. Bunun ardından danışmanlarımız tarafından sizin adınıza bir başvuru dosyası oluşturulup belgeleriniz içerisinde gerekli olanların tercümeleri yapılıp başvuru dosyanıza eklenecektir. Ardından başvuru formu doldurulup İngiltere Vizesi Başvuru Merkezinden danışmanlarımız sizin adınıza parmak izlerinizin ve biyometrik bilgilerinizin alınması ve dosyanızın teslim edilmesi için randevu alacaktır. Randevu günü ve saatinde başvuru dosyanızı başvuru merkezine elden teslim etmeniz gerekmektedir. Başvuru merkezi de dosyanızın incelenmesi için İngiltere Konsolosluğuna gönderecektir. İngiltere vizesi başvurusu sonuçları genellikle 3 hafta yani 15 iş günü içerisinde belli olmaktadır. İngiltere’ye öğrenci vizesi başvurunuzun olumsuz sonuçlanması yani ret almanız durumunda firmamızın danışmanları ile irtibata geçerek bir savunma hazırlayıp başvurunuzun yeniden değerlendirilmesi için size en uygun olan itiraz yoluna başvurabilme ve vize memurunu ikna etmeniz durumunda vize başvuru sonucunuzu olumluya çevirebilme imkânınız vardır. Yapabileceğiniz itiraz başvuruları hakkında özet bilgi için  İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz Başvuruları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Detaylı bilgi almak ve başvuru işlemlerinizi başlatmak için de uzmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.    

“İngiltere’ye öğrenci vizesi nasıl alınır?” sorusunun cevabı ve daha fazlası için İngiltere vizesi, İngiltere vizesi retlerine itiraz başvuruları ile diğer vize ve göçmenlik hukuku alanında uzmanlaşmış olan firmamızın danışmanlarına İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

"İngiltere’ye Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır?" sayfası 570 defa okundu