Öğrenci Vizesi İngiltere İçerisine Sağlık Hizmetlerinden Ücretsiz Yararlanma Hakkı Verir Mi?

Güncellenme Tarihi: 2019-04-15 12:17:05

Öğrenci vizesi İngiltere ve diğer Birleşik Krallık ülkelerinde eğitim almayı planlayan kişiler için kendi içerisinde alt türlere ayrılmaktadır ve bu alt türlerden kendileri için en uygun olan İngiltere öğrenci vizesi türüne başvuru yapacak olan öğrencilerin sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilmeleri başvuru yapacakları vize türünün süresine göre belirlenmektedir.

Öğrenci vizesi İngiltere ve diğer Birleşik Krallık ülkeleri olan İskoçya, Kuzey İrlanda ve Galler’de eğitim almayı planlayan öğrencilerin alacakları eğitime ve süresine göre belirlenmektedir. Öğrenciler bir yandan bu İngiltere öğrenci vizesi alt türlerinden kendileri için en uygun olan vize türünün belirlenmesini sağlarken diğer yandan da başvuracağı vize türü ile hangi haklara sahip olacağının detaylarını firmamızın uzman danışmanlarından destek alarak öğrenebilirler.

İngiltere öğrenci vizesi öğrencinin Birleşik Krallık ülkelerinde alacakları eğitime ve süresine göre İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi ve Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi olmak üzere 4 alt gruba ayrılmaktadır.

Öğrenci vizesi İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda’da eğitim almayı planlayan öğrencilere sağlık hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanma hakkını öğrencinin orada kalacağı süreye göre vermektedir.

İngiltere öğrenci ziyaretçi vizesi başvurusu yaparak Birleşik Krallık’ta eğitim almayı planlayan öğrencilerin en fazla 6 aylık verilen bu ziyaret kapsamlı vize türü ile Birleşik Krallık ülkelerinde sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanma hakkı yoktur. Ancak bu öğrencilerin özel sağlık sigortası yaptırmalarında fayda vardır.

İngiltere uzatılmış öğrenci ziyaretçi vizesi, Tier-4 İngiltere çocuk öğrenci vizesi ve Tier-4 İngiltere uzun dönem öğrenci vizesi ile 6 aydan uzun süre İngiltere, İskoçya, Kuzey İrlanda ve Galler’de eğitim programlarına katılacak olan öğrenciler ise sağlık vergisini ödeyerek National Health Service’nin pek çok sağlık hizmetlerinden ücretsiz faydalanabilmektedir.

İngiltere Vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz Başvuruları konularında 2006’dan bu yana hizmet vermekte olan firmamızın İngiltere vize ve göçmenlik hukuku alanında uzmanlaşmış olan danışmanlarına  İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

"Öğrenci Vizesi İngiltere İçerisine Sağlık Hizmetlerinden Ücretsiz Yararlanma Hakkı Verir Mi?" sayfası 546 defa okundu